Automatický filtr pro vybrané oblasti dat

Dobrý den,
mám tabulku, kde v prvním řádku mám názvy sloupců, v dalších řádcích mám data a pod tabulkou mám součty poř. poznámky. Když aplikuji Automatický filtr, vždy se zvolí všechny řádky do filtru, bez ohledu na výběr, nebo definovanou datovou oblast. Při výběru řetězce ve filtru, podle kterého se mají filtrovat řádky se vždy zobrazí i kritéria (honě textů) z řádků pod tabulkou, které nechci filtrovat (potřebuji aby byly stále vidět), tj.při zvolení jednoho kritéria mi zmizí poznámky a celkové součty pod tabulkou. Je to vlastnost nebo chyba ? Zalomení stránky na řádku či výběr dat před zapnutím aut. filtru nepomáhá. Děkuji za odpověď.

Pokud máte za tabulkou volné řádky tak se filtr sestaví jen po volné řádky a poznámky můžete mít níže.

C:\fakepath\filtr_dole_poznamky.PNG

Mám stejný problém Automatický filtr při použití, skryje výpočové buňky pod tabulkou.

Viz odpověď výše, nefunguje?

Bohužel nefunguje. Když pracně dám zobrazení skrytých řádku, tak se vše zobrazí, ale i třeba s položkou která je mimo filtr ( pracuji totiž s posledním zobrazeným řádkem). Nevím hledal jsem v nastavení, ale nic jsem nenašel. Zkoušel jsem novou tabulku a tam se toto chová stejně, řádky se součty (SUBTOTAL) se nezobrazí. Je však viditelná mřížka buněk na rozdíl od originálu, kde je šedá plocha. Nebo se zatím neprojevilo. Nemají na toto chování vliv nějaké jiné parametry pro zobrazení. Nic jsem neměnil a přesto to začalo pracovat v tomto módu.
Děkuji za pomoc.

Můžete prosím vložit testovací soubor? Diky

test filtr.ods (39.0 KB)
popřípadě:

Máte jako oblast filtru značené i řádky se součty. Je tedy v pořádku, že se schovají při filtrování. Oblast si zobrazíte například tak, že kliknete někde do oblasti, která se má filtrovat, vyberete z menu Data > Další filtry > Standardní filtr. Tím se označí oblast dat, viz printscreen

Děkuji. Dobře, jak však nastavím takovou oblast kterou chci filtrovat, popř. jaký je postup.
Jelikož jsem zkoušel DATA-> DEFINOVAT OBLAST, ale tím jsem níčeho nedocílil.
Děkuji za pomoc.

Např. zrušit filtr, označit oblast dat, nastavit filtr.

Děkuji za pomoc. Ať dělám co dělá a oblast označím stále mám řádky skryté. Postup je následující, zruším Automatický filtr a označím řádky tabulky, kde má být použit filtr a dám DATA → DALŠÍ FILTRY → STANDARTNÍ FILTR náskočí tabulka s definicí filtru a označená oblast se změní na jinou. Tak opravde nevím co s tím. Děkuji.

Zdá se, že to chce více mezer mezi daty a spodními součty. Posunul jsem ty spodní součty o pár řádek dolů, zrušil jsem filtr, označil oblast, nastavil filtr. Snad jsem správně pochopil o co vám jde. Nyní lze filtrovat a spodní oblast nemizí.

test filtr_posunuto.ods (35.6 kB)

Bohužel jsem převědčený, že je to bug LO ver.
Version: 7.6.4.1 (X86_64) / LibreOffice Community
Build ID: e19e193f88cd6c0525a17fb7a176ed8e6a3e2aa1
CPU threads: 2; OS: Windows 10.0 Build 19045; UI render: Skia/Raster; VCL: win
Locale: cs-CZ (cs_CZ); UI: cs-CZ
Calc: threaded

To co jste poslal a zkusil je OK. I po ukotvení řádků a sloupců dojde přesně k vyfiltrování bez ztráty viditelnosti řádků 43 a níže (dle přiloženého printscreenu). Jen jsem zkusil při aktivním filtru odstranit prázdné řádky v rozsahu 40-43 a je to stejně funkční. V původním souboru jsem přidal řádky a stejně nezobrazuje a stále ukazuje jiný rozsah než je zvolený výběr. Tak už opravdu nevím. Bohužel nemám možnost vyzkoušet jinde.

Já jsem řádky nepřidával, protože když přidáváte řádky uvnitř oblasti tak se automaticky oblast rozšiřuje. Vyjmul jsem ty spodní součty a vložil níže - Ctrl+X, Ctrl+V

Takže bohužel jsem zase opět, tam kde to bylo před tím. Došlo k uložení nových dat do nového listu v souboru a náhle se zase po použití automatického filtru přestaly zobrazovat spodní řádky. Dle mého mínění to je chyba Calcu. Exituje nějaká jednouchá možnost definování oblasti pro aut.filtr?
Děkuji za pomoc.

Chyba v Calcu to je. Zkusil jsem deaktivovat Automatický filtr a opět aktivovat a je to OK.
Takže filtr nemuže být na listech aktivní při ukládání jelikož pak se oblast pro filtr rozšíří i na buňky mimo původně definovanou oblast Automatického filtru.
A zároveň po každém zrušení výběru ve filtru se musí deaktivovat Automatický filtr a nově aktivovat, jinak se opět nezobrazí oblast pod tabulkou při jiném výběru parametru filtru.
Existuje nějaký jiný způsob filtrování dat ?

Dobrý den,
velmi děkuji. Ano, po prostém Ctrl+X a vložení Ctrl+V a odstraněním Automatického filtru a nové definici ( je jedno zda je provedeno před nebo po vyjmutí/vložení řádků) vše pracuje dle požadavku. Novou definici oblasti filtru jsem provedlu prostým označením řádků. Avšak zdá se, že tato funkce filtrace je dosti neposlušná a pořebujete-li ušetři místo musíte pak následně prázdné řádky skrýt.
Velmi děkuji za Váš čas a pomoc.