Calc: Obrázek z hypertextu braného z políčka

Ahoj, chci si do tabulky vkládat obrázek z URL (tady problém není), ale potřebuji aby to URL bylo proměné. Mám políčko kde mám:
A1 =“nejakaurl.cz/index.php?cena=”&A2
A2 =500 (třeba, tohle si měním ručně)
Výsledek A1 je pak “nejakaurl.cz/index.php?cena=500”
Teď potřebuji aby na A3 se mi vkladal obrazek z te URL co mam na A1. Cili kdyz změním A2 tak se mi na A1 vygeneruje jiny odkaz a na A3 se mi načte jiný obrázek. Nevíte jak na to? Představoval bych si to nejak jako:
A3 =IMAGEURL(A1) -Je to blbost, ale jen jako příklad a pochopíte co myslím.

Ahoj, mělo by fungovat makro uvedené zde: In Calc, is there a way to set the source of an image using a formula

Macro předpokládá, že existuje objekt obrázku s názvem na který se odkazuje druhý argument funkce
Ukázka setimageurlFunction.ods

setimageUrlmacro.png

Mohl by si mi prosím ještě říct jak to spustím či použiju. =SETIMAGEURL( A2; “QR PLATBA” ) tak to nic neudělá. Makro jsme nikdy nepoužíval. Děkuji
ScreenShot

Macro funguje ve verzích starších než 6.1- Pak došlo ke změně API Tomaz's dev blog: Improving the image handling in LibreOffice - Part 1 . Macro předpokládá, že existuje objekt obrázku s názvem QR PLATBA"

Tak mi to zafungovalo i v LO 6.4

Funguje a skvěle. Je to přesně to co potřebuji. Tohle byla pro mě zásadní informece: “Macro předpokládá, že existuje objekt obrázku s názvem na který se odkazuje”. Děkuji mockrát.

Řekl bych, že nevýhoda vkládání vzorcem by však byla, že po každé operaci v Sešitě by se všechny vzorce aktualizovaly, tudíž by se všechny obrázky načítaly znovu, což při velkém množství obrázků (uváděl jste příklad nejspíše pro eshop tudíž při úspěšnosti obchodu třeba řádově desetitisíce obrázků) by to bylo již extrémně pomalý a nepoužitelný.

Lépe to jde tedy makrem, kdy se označí url-buňky a spustí se makro, které třeba do vedlejších buněk vloží potřebné obrázky. To jsem našel hotové již zde Insert Images from Path (View topic) • Apache OpenOffice Community Forum , akorát jsem to nandal do jednoho modulu v sešitě, aby to šlo snadněji zkopírovat.

Makro je dost hezky uděláno, vloží obrázky do vedlejších buněk a přizpůsobí velikost buněk dle velikosti obrázku, což by pro vás mohlo být vyhovující. Nevýhoda je s aktualizací obrázků, kdy je ty staré nejprve potřeba smazat a pak teprve vložit makrem znova z označených url-buněk. Ovšem pokud ty nové budou menší, buňky už to nezmenší, což se asi nejsnáze změní přes nastavení výšky řádku před novým vložením obrázků [opět podrobně v ukázce].

Ukázka zde Calc-makro-vlozit-obrazky-do-bunek-kl1.ods