Export prezentace v Impress do videa

Dobrý den,

potřebuji exportovat prezentaci do videa, již jsem si našel, že je potřeba doinstalovat modul “Impress2video”.

Ale bohužel po stažení a pokusu o přidání, se mi pokaždé objeví hláška: Rozšíření ‘Impress video converter’ na tomto počítači nefunguje.

Co stím mohu udělat, aby vše fungovalo a prvek se nainstalovat?

Děkuji moc za pomoc L.

Dobrý den,
jakou máte verzi LO a operačního systému?

Dobrý den, mám windows 10 pro a LO 5.4.7.2 (x64)

Ve verzi LO 6 se mi doplněk na win10 nainstaloval bez problémů, ale nikde v menu nevidím položku exportu. Doplněk je pro openOffice, tak asi nebude kompatibilní s LO - Impress video converter | Apache OpenOffice Extensions

Taky jsem na to narazil a se stejnou chybovou hláškou. Nicméně co jsem koukal dovnitř doplňku tak ten doplněk funguje tak, že pouze vyexportuje jednotlivé snímky jako obrázky PNG a z těchto pomocí nástroje ffmpeg poskládá video. Takže jestli máte v prezentaci jakékoliv dynamické prvky nebo efekty, tak to ve výsledném videu nebude.

Pod Win10 se dá použít záznam videa pro hry, spouští se to pomocí kláves Win+G → jen je tam někde (nevím již kde) potřeba nakliknout aby bral aplikaci LibreOffice jako hru. Pak jde rovnou spustit záznam pomocí Win+Alt+R. Případně použít nějaký jiný program na zachytávání videa z obrazovky. Prostě se pustí prezentace v celoobrazovkovém módu a nějaký jiný program to vysnímkuje do videa.