Formát nadpisu a styl odstavce

mám nadefinované styly (výchozí styl a nadpisy). Při vkládání textu se mi styly samy mění. a to vkládám - vložit jinak - neformátovaný text. Po vložení zadám změnit styl na výchozí nebo nadpis a styl se změní. Změní se velikost písma a výchozí styl na tučné písmo.
Kde dělám chybu?
doku.odt (33.6 KB)

uveďte prosím jakou máte verzi LibreOffice - najdete v Nápověda - O LibreOffice.

Zkoušel jsem vložit neformátovaný text do dokumentu a pak změnit na Nadpis1, ale text se nikde nezměnil na tučné písmo. Lze to zopakovat? Uveďte prosím přesný postup. Díky

mám verzi 7.3.7.2.
už v poslaném textu je běžný text formátovaný jako výchozí styl, ale jsou tam 2 velikosti písma a jedno tučné. Dále dva nadpisy urovně jedna a každý má jinou velkost písma.

přesný postup je: v souvislém textu nebo ve vloženém (vložit jinak - bez formátování) textu označím odstavec a zadám výchozí nadefinovaný styl. jeden odstavec see změní odle nadefinovaného stylu a jiný se změní na tučný. to stejné při označení a zadání nadpisu první úrovně. jeden text má velikost 15 a druhý nadpis velikost 14. Text vyjmu a znovu vložim bez formátování, ale výsledek je stejný jak u běžného textu, tak i nadpisu. když označím větší kus textu a zadám výchozí styl, tak se změní i ten, který měl původně správný formát.

Tohle se mi nasimulovat nepodařilo.
Poznámka - pokud vkládáte jako neformátovaný text tak se přebírá formátování z dokumentu, ale to je asi trochu něco jiného než popisujete.

Vyberte výchozí styl postavy.
imagen

en:
Choose the default character style.

2 Likes

Jak zmínil @LeroyG je to Znakovým stylem, u toho tučného textu a toho menšího nadpisu máte pro celý odstavec přiřazen Znakový styl Nadpis 2 Char a proto vám to dává to 14pt tučné písmo. Kdežto u odstavce “Příkaz vedoucího…” máte též onen Znakový styl, ale ručním formátováním odstraněnou tučnost.




Čili jistý zmatek není díky Odstavcovým stylům, nýbrž díky stylu Znakovému + ruční formátování.

1 Like