Konflikt klávesových skratiek

Zdravím vospolok,

v systéme Windows je na slovenskej klávesnici skratka pravý_Alt+3, ktorou sa dá napísať znak ^.
Ale v LibreOffice mi táto skratka na pravom okraji obrazovky rozplázne galériu. Prosím o radu, ako zmeniť skratku pre galériu, aby sa otvárala nejako ináč, alebo nejako dosiahnuť, aby sa znak ^ dal napísať pomocou pravého Altu a nejakého iného klávesu (naozaj sa chcem vyhnúť takým kombináciám ako Alt+kód)
Vďaka za radu.

Version: 7.2.5.2 (x64) / LibreOffice Community
Build ID: 499f9727c189e6ef3471021d6132d4c694f357e5
CPU threads: 12; OS: Windows 10.0 Build 19044; UI render: Skia/Raster; VCL: win
Locale: sk-SK (sk_SK); UI: sk-SK
Calc: CL

Tohle je očividně bug. Také jsem na to narazil a chtěl to nahlásit a zapomněl na to. Teď na hlášení chyby nemám čas ani chuť, sešlo se mi toho nějak moc. Myslím si že někdo z vývojářů upravoval pravý panel a dal si tam zkratku na pravý Alt. V dialogových oknech (třeba Ctrl+H) to AltGr+3 funguje normálně. Jestli máte možnost a nějakou tu znalost angličtiny, můžete nahlásit chybu na bugs.documentfoundation.org.

Můžete si dát jinou klávesovou zkratku na následující makro. Když si změníte args1(0).Value="^" tak vám to bude vkládat jiný znak.

Sub striska
	dim document, dispatcher
	document=thisComponent.CurrentController.Frame
	dispatcher=createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")
	dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
	args1(0).Name="Text"
	args1(0).Value="^" 'nebo =chr(94) 'desítkový ascii kód vkládaného znaku
	dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:InsertText", "", 0, args1())
End Sub

Vďaka za odpoveď, nahlásil som to a uvidíme. Pekný večer

Můžete sem dát číslo bugu / link?

Díky moc za nahlášení :-). Akorát třeba příště sem prosím vložte i odkaz. Našel jsem to zde
https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=147114

Je to tedy regrese?
Myslím si že někdo z vývojářů upravoval pravý panel a dal si tam zkratku na pravý Alt.

Pokud ano, uveďte prosím kdy to fungovalo a doplňte do bugu keyword = regression.

Jsem si téměř 100% jistý že jde o regresi, akorát vyzkoušet nějakou starší verzi nebude tak snadné, musím si stáhnout celý 300MB balík. Měl jsem nějaké starší instalačky Libre na disku, ale nedávno jsem jej čistil a promazal jsem je :-(. Takže mi to asi nějaký ten den zabere. Ale myslím že starší než půl roku ta chyba není, neboť jsem ve Writeru běžně používal AltGr+3 pro stříšku a až před ne tak dlouhou dobou to začalo blbnout.

Tak je to tam, našel jsem starou instalačku na starouškovi :-). Jen pro pořádek, znamená regrese přenos chyby ze starší verze do novější?

regrese znamená, že ve starší verze chyba nebyla, ale v novější je. Např. v 7.1.8 chyba není, v 7.3.0 chyba je => regrese. V bugzille se pak takto označené chyby řeší bibisectem https://wiki.documentfoundation.org/QA/Bibisect. Pomocí této techniky se pak dá určit, který commit způsobil chybu a notifikovat vývojáře.

Vypadá vyřešené v 7.6.3.2

Version: 7.6.3.2 (X86_64) / LibreOffice Community
Build ID: 29d686fea9f6705b262d369fede658f824154cc0
CPU threads: 8; OS: Windows 10.0 Build 17763; UI render: Skia/Raster; VCL: win
Locale: cs-CZ (cs_CZ); UI: cs-CZ
Calc: CL threaded