Libre Office přestalo tisknout

Dobrý den,
LO mi přestalo zajímavým způsobem tisknout tabulky. Vše co je černou barvou se nevytiskne, ale co je barevné ( např. záporné hodnoty) se vytiskne. Pokud dám jinou barvu pozadí, tak se hodnoty vytisknou, ale bílou barvou. Pokud dám tisknout tabulku v PDF, který jsem exportoval z listu, tak se normálně vytiskne.
V současnosti používám LO - verze 7.6.6.3
Zkoušel jsem instalovat LO 24.2.2.2 bez úspěchu.
Děkuji za jakoukoli radu.

Přeinstalace nemusí pomoci, chce to zkusit spustit s čistým uživatelským profilem viz Nápověda Nouzový režim

Děkuji za odpověď. Zkusil jsem všechno co nouzový režim nabízí i obnovení továrního nastavení, ale LO tvrdošíjně odmítá tisknout.
tisk z LO.pdf (127.3 KB)
Tisk z PDF.pdf (131.1 KB)

Tak jsem to vyřešil, upravil jsem si styly buněk. Barvu písma jsem změnil na tmavě šedá 4 a tabulka se normálně vytiskne.

Možná jde o tento bug a problémy se Skia? 146842 – All pages are empty/white when printing (skia, macOS only)

mám Windows 10. Bohužel nevím kde Skia najít nebo vypnout, vím že to má něco společného s vykreslováním ale to je vše. Jsem na uživatelské úrovni, umím napsat jednoduchá makra a poperu se i se vzorci, ale tohle je nad moje schopnosti.

Ta druhá věta je nějaká blbost, nevím kde se to tam vzalo, chtěl jsem napsat, že jsem na uživatelské úrovni a jednoduché nastavení zvládnu.

Skia se zapíná/vypíná v Nástroje/ Možnosti/ Zobrazení

Tak jsem knihovnu vypnul, restartoval jsem LO, změnil styl buněk na černou barvu písma uložil sešit a bohužel stále netiskne. Tak jsem změnil barvu na automatická a taky nic.

Můžete uploadovat ukázkové ODS? Zkusil bych něco u sebe.

Stáhnul jsem Apache OpenOffice, ale ani tam to netiskne. Tak až zase nahraju LO tak to pošlu. Používám tam funkce které AOO nemá( IFNA).

Posílám jeden okopírovaný list. Originál má asi 15 listů a obsahuje makra.
Bez názvu 1.ods (23.0 KB)
je tam odkaz na původní soubor,ale bez maker.

Tak jsem na nic nepřišel, zobrazuje vám to správně v Náhledu tisku a potom špatně vytiskne? To je poslední co mě napadá zkusit. Leda pak zkusit En fórum, tam je víc lidí.

Ano, náhled tisku je v pořádku, všechno je viditelné. Dám to vytisknout a nic. Bohužel z angličtiny umím pouze Goodbye, a to ještě blbě. Zkusím to dát ještě na fórum OO (https://forum.openoffice.cz/).

Chyba tedy nebyla v LibreOffice ale v náplních tiskárny → tisk tabulky - vyřešeno nestandartním způsobem (Stránka 1) / Calc / Poradna OpenOffice | LibreOffice

1 Like

Ano, koupil jsem neoriginální náplň a ta zalepila tiskovou hlavu.