libreoffice açılmıyor

İyi günler. Libreoffice 6,4 sürümünü kurmak istiyorum ancak dosyayı ilgili yerden indiriyorum kuruyorum kurulumda bir sorun çıkmıyor ama bir dosya açmak için önceden hazırlanan bir dosyaya tıkladığımda önce açılış penceresi çıkıyor ama ondan sonra dört beş dakika geçmesine rağmen açılış penceresi aynen kalıyor yani açmıyor 6,3 sürümünü de denedim olmadı 6,0 sürümü oldu ama oda eski yenisini kullanmak için ne yapmalıyım. işletim sistemim windows 10 home basic yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Windows komut satırı penceresini açınız.

2. Komut satırı üzerinden C:\Program Files\LibreOffice\program dizinine gidiniz.

resmin açıklaması

3. Komut satırını kullanarak C:\Program Files\LibreOffice\program dizininde bulunan soffice.exe uygulamasını –safe-mode opsiyonunu kullanarak çalıştırınız.

resmin açıklaması

4. Safe Mode penceresinde yer alan Configure alanındaki Disable hardware acceleration (OpenGL, OpenCL, Vulkan) alanındaki checkbox’a tick atıyoruz. Arından Apply Changes and Restart butonuna tıklayarak LibreOffice’in tekrar açılmasını bekliyoruz.

05. Yapılan değişikliklerin ardından LibreOffice’in tekrar çalıştığı görülecektir.

İyi çalışmalar.

Kaynaklar

a. LibreOffice Ask Your Question

hocam bende maalesef çalışmadı. Başka bir çözüm öneriniz var mı acaba?

Merhabalar,
Önerdiniz çözüm işe yarıyor ancak her bilgisayarımı açışımda aynı hatayı almaya, her seferinde aynı çözümü uygulamak zorunda kalıyorum.