LibreOffice BASE 7.5

Ahojte.

V LibreOffice 7.5 BASE som vytvoril formulár. Formulár má viac záznamov, to znamená, že mám viac strán, ktoré chcem vytlačiť. Ale tlačiť sa dá iba po jednom…neviem nájsť na internete pomoc…už som sa opýtal aj AI, ale ten je úplne vedľa :D…prosím o radu. Ďakujem.

Tohle je spíš na anglickou verzi poradny, tam přispívá několik lidí co BASE fakt umí. Jestli nedáváte angličtinu tak překlad s DeepL by vám měl v pohodě stačit.

1 Like

Neslouží k tomu Sestavy?

Skúšal som, ale nedarilo sa

V sestavách, sekce Detail, Force new page = After section způsobí, že se vytvoří stránka po každém záznamu. Nemám to v češtině, ale obrázek napoví. Je to co potřebujete?

Nie. Ja potrebujem vytlačiť Formulár - viac záznamov. Posielam fotku.

Zkoušel jsem to, ale také jsem nic nenašel. Nejsem znalec Base, ale podle mě k tomu účelu slouží sestavy. Můžete ještě zkusit anglickou verzi poradny, kde chodí řádově více uživatelů. Pokud by se našlo řešení, napište jej prosím i zde.

Pekný deň prajem.

Riešenie sa našlo!

V anglickej poradni poradili, že to čo ja chcem sa nemá robiť cez BASE, ale cez WRITER a konkrétne je tam funkcia hromadná korešpondencia. Včera som s tým dosť dlho robil, kým som prišiel na to ako to vlastne funguje. Napíšem krátky návod:

OTVORÍM WRITER A POTOM

  1. NÁSTROJE - SPRIEVODCA HROMADNOU KOREŠPONDENCIOU
  2. ZMENIŤ DATABÁZU…DOKONČIŤ
  3. VLOŽIŤ - POLE - VIAC POLÍ - DATABÁZA - TYP - POLIA HROMADNEJ KOREŠPONDENCIE - TU SI VIEM VYBRAŤ POLIA (NA PRIDANIE POLA JE AJ IKONA NA HLAVNOM PANELI)
  4. NASTAVIŤ FORMÁTOVANIE TEXTU AK CHCEM
  5. NA PANELI SA ZOBRAZILI TLAČIDLÁ NA KOREŠPONDENCIU, TU SI VIEM ULOŽIŤ SÚBOR S ÚDAJMI A VIEM SI VYTLAČIŤ VŠETKY STRANY NARAZ!

Odkaz na ono En vlákno: