LibreOffice de kimyasal formüller, semboller, lewis yapısı yazma, oluşturma

Merhaba, LibreOffice writer programında bu adresteki “Ekran-g-r-nt-s-2020-05-04-05-55-25 — ImgBB” gibi kimyasal formüller yazmak istiyorum, Araştırıken LibreOffice ingilizce forumundaki bu adresteki “organic chemistry” yolu gördüm ve denemeye çalıştım, Pardus bilgisayarımda sudo apt-get install texlive komutunu çalıştırdım, sonra LibreOffice TexMaths uzantısını da “https://extensions.libreoffice.org/extensions/texmaths-1” kurdum, ama bu adresteki “http://mirrors.ctan.org/macros/generic/chemfig/chemfig-en.pdf” gibi örnek kodları yazdığımda sembol oluşmadı. Bu programı nasıl kurabilirim veya kimyasal formülleri ve sembolleri nasıl yazabilirim? 05.05.2020 15:00 e kadar teslim etmem gereken ödevim için bunu soruyorum, ilginize teşekkürler

Kimyasal formülleri Libreoffice ile oluşturmaya çalışmak yerine bu işi yapan başka programları kullanmanızı önerebilirim.

Pardus kullandığınız için bunlara ulaşmanız zor olmasa gerek. Linux Mint Yazılım Yöneticisinden baktığımda Bkchem, Gchempaint, Chemtool gibi programlar görüyorum. Hiçbirini kurup deneme yapmadım, zaten zamanınız da çok az kalmış, çözüm bulamadıysanız belki kendiniz hızlıca bunları denemek isteyebilirsiniz.

Başarılar.