Libreoffice Windows11 de dosya açmıyor

Bilgisayar yazılımını windows 11 e yükselttim. LibreOffice 7.5,8 sürümüne kadar çalışıyordu hiç sorun yoktu.
5,8 sürümünden sonra yükseltme yaptım, 7.6.4 sürümü dahil , şuanda Makro lu hiç bir dosyamı açamıyorum.
5.8 e geri dönünce açılıyor dosyalar.

Merhaba. Sorun halen devam ediyor mu? LibreOffice 7.6 ile deneyip eğer sorun devam ediyorsa, LibreOffice Hakkında menüsünden alacağınız bilgileri paylaşabilir misiniz?

Merhaba, libreoffice son sürüm tekrar yükledim makro ayarları bile açılmıyor temiz kurulum yaptım ancak aynı hataları tekrar alıyorum. libreoffice uygulamasından dosya 1 kez açabildim ancak dosya üzerine tıklayarak açtığımda görseldeki gibi donuyor yanıt vermiyor hatası alıyorum.

Version: 24.2.0.3 (X86_64) / LibreOffice Community
Build ID: da48488a73ddd66ea24cflébbc4F7b9c@Be9beal

CPU threads: 12; 0S: Windows 10.@ Build 22631; UI render: Skia/Raster; VCL: win
Locale: tr-TR (tr_TR); UI: tr-TR
Calc: threaded]

Ekran görüntüsü 2024-02-01 115852

Tekrar bir konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum. LibreOffice 7.5.9.2 sürümü gerçekten kararlı fakat daha sonra gelen 7.6 ve 24. sürümlerinde aynı problemi yaşıyorum. Kurulumdan hemen sonrası bir dosya açıyorum (writer) ve kapatıyorum. Bu süreçte bir sıkıntı yok. Sonrasında başka bir dosya açmak istediğimde açmıyor. Window görev yöneticisinden uygulamayı sonlandırdıktan sonra açmaya çalıştığımda kurtar kısmı geliyor. Dosya kurtarmayı iptal ediyorum ve bu dosya açılıyor. Fakat başka bir dosyayı açmaya çalıştığımda yine aynı sorun dosyayı açmıyor. İkinci problem ise kurulumdan hemen sonra “Yardım – LibreOffice Hakkında” tıklaması ile takılıyor. Bunlar üzerine 7.5.9.2 sürümüne geri döndüm.

1 Like

sorun hala devam ediyor ve libreofficede ayarlar kısmında macro ayarlarına girebilmek imkansız. donuyor makrolu calc çalışmalarını açmayı geçtim makro ayarları bile açılmıyor.
nereden nasıl yardım alabiliriz.?