missing hyphenation info Lütfen "tr" paketini yükleyiniz.

Merhabalar,

Libreoffice için aşağıdaki sürümü kullanmaya başladım.

Sürüm: 6.4.6.2 (x64)
İnşa №: 0ce51a4fd21bff07a5c061082cc82c5ed232f115
İşlemci süreçleri: 12; İşletim Sistemi:Windows 10.0 Build 19041; UI gerçekleyici: varsayılan; VCL: win;
Yerel: tr-TR (tr_TR); Arayüz Dili: tr-TR
Calc: CL

Ancak programda *.odt uzantılı bir Metin Belgesi açtığımda üst tarafta böyle bir uyarı veriyor. Bu uyarının sebebi nedir? Ve nasıl kaldırabilirim?

Saygılarımla.!

Şimdi de “Heceleme verisi kayıp Lütfen “tr” için heceleme paketi yükleyiniz.” uyarısı gelmeye başladı. Yeni oluşturduğum dosyalarda gelmiyor. Ama libreoffice’in önceki sürümleriyle oluşturduğum dosyaları açarken geliyor. Ben hiç gelmesin istiyorum.

Aynı sorun bende de var. Heceleme paketi nereden ve nasıl yüklenecek? Yükleme bağlantısı veya link beklentisi içindeyim.

Türkçe yazım denetiminde heceleme desteklenmiyor. Metinde heceleme ayarı açık olduğu için bu uyarıyı alıyorsunuz. Heceleme adı verilen özellik satır sonuna gelindiğinde sözcüğün hecesine göre bölünüp sonraki satırdan devam etmesini sağlıyor.

Anladım. Ama Libreoffice-Araçlar-Dil-Heceleme diye takip ettiğim kısımda heceleme kısmına tıkladığımda önce “Heceleme yardımını yürütme sırasında Error.: Türkçe heceleme fonksiyonu tarafından desteklenmiyor veya henüz aktif değil.Lütfen kurulumu kontrol edin ve gerekliyse ilgili dil modüllerini kurun
veya ‘Araçlar - Seçenekler - Dil Ayarları - Yazma Yardımı’ altından aktif hale getirin.” diyor sonra da “heceleme tamamlandı” diyor. Ben buna tekrar tıklayarak kapatabileceğimi düşünmüştüm. Bunu nasıl kapatabilirim? Yukarıdaki seçenekte de bir çözüm göremedim.