Nelze spustit Libre Office :-/

Po instalaci nejnovější verze 6.4.4 (64bit) na Win10 se mi nedaří program jakkoliv otevřít. Pokud se snažím otevřít přímo xls soubor, jen se na chvíli zobrazí načítací okno LibreOffice, ale dál se nic neděje. Ani žádná chybová hláška. Program jsem několikrát odinstalovala a opět naistalovala, o restartech ani nemluvím a stále nic :-/ Zkusila jsem to naposledy i s předchozí verzí 6.3.6 a pořád to samé :frowning:

ještě mne napadla jedna věc:
spusťte správce úloh a podívejte se není-li LO vícenásobně spuštěn, pokud ano , tak postupně všechny od spodu spuštěné LO ukončete a zkuste znovu. Tento problém se vyskytoval i u dřívějších verzí a projevovalo se to tak jak píšete

Zkuste spustit LibreOffice v nouzovém režimu: Uživatelský profil - The Document Foundation Wiki

Velmi pravděpodobné může být že je potřeba doinstalovat volitelnou opravu ve Win10 LibreOffice Information: Microsoft gave us fix for its stupid KB5000802

Ještě je možnost spustit celé Windows v nouzovém režimu a v tom Libre v nouzovém režimu, viz.

na něčem podobném jsem nyní strávil asi týden, zajímavé je , že na každé stanici se to chová jinak ale k věci
na stanici se systémem WIN 10 64bit, po reinstalaci na verzi 6.4.4.2 - nejde otevřít některé soubory ODS tedy tabulky ostatní soubory většinou ODT otevřít šly.
Nakonec jsem musel nainstalovat verzi 6.4.4.2 ale pro 32 bit verzi , takže byť je PC 64bit, verze LO 6.4.4.2 64bit nedokázala dokumenty ODS otevřít. Zajímavé je , že další stanice také win10 64 bit ale s verzí LO 6.4.2.-64bit tyto potíže nemá, ale pozor pokusil jsem se nainstalovat verzi 6.4.2 na tu první stanici ale nefungovalo to. (Mezitím jsem zaregistroval nějaký upgrade od MS na win 10 a pak povýšení win 10 na 2004)
Na další stanici kde jsem provedl upgrade na LO 6.4.4.2 jsem měl potíže, že to nešlo vůbec a končilo to error 0x00007b, pomohlo mi reinstalovat VC_redist.x86.exe - Microsoft visual C++ x86, jinak na webu najdete návody jak na to při chybě " libre ofice error 0x000007b".
Mám dojem, že instalace LO 6.4.4.2 64 bit poškodí nebo není sladěná s MS V-C++.
třeba vám to pomůže najít ten správný směr, ono LO potřebuje krom Visual c++ ještě další součástí Widlí ,