Po aktualizaci velké zpomalení, nezobrazuje poslední dokumenty atd

Ahoj, moc prosím o radu. LibreOffice používám už spoustu let, ale po poslední aktualizaci na verzi 7.4 se mi vše neuvěřitelně zpomalilo, i přesun mezi jednotlivými políčky, natož vzorce atd.
Poslední dokumenty se stále zobrazují ty před aktualizací, přestože jsem seznam již několikrát vymazala.
Navíc mi spousta souborů při snaze o otevření hlásí, že nemám právo soubor otevřít (stačí zkopírovat).
Snažila jsem se o odinstalování a instalaci starší verze, ale problém přetrvává… Předem díky o jakoukoli radu, už nevím, co s tím…

Pro úplnou odinstalaci je potřeba i resetovat uživatelský profil, ale nejjednodušší je přejmenování toho adresáře user, např. pod Windows jde o adresář C:\Users\Uživatel\AppData\Roaming\LibreOffice\4\user a ten stačí přejmenovat třeba na _user, Libre si vytvoří nový s výchozí konfigurací. A zazálohujte si ten přejmenovaný _user.

No a pak můžete zkusit nainstalovat i nejnovější verzi z před-vydání - je tam nyní 7.5.3.1, já mám nyní 7.5.2.2 a běží v pohodě.

Když vše bude v pohodě, nahrajete zpět zazálohovaný _user a přejmenujete na user. A pokud by se znovu zpomalení projevilo, šlo by o chybu v uživatelském profilu, což by pak také mělo jít odstranit, jen to bývá holt pracnější.

Díky, vyzkouším!

Nejjednodušší způsob jak vyzkoušet nový profil je Nápověda > Restartovat v nouzovém režimu.
https://wiki.documentfoundation.org/UserProfile/cs

Někdy to tak skutečně je :-). Je potřeba spustit nouzový režim a tam kliknout na archivovat uživatelský profil. Ale obnova už pak tak jednoduchá není neb se ten starý profil musí rozzipovat. Přejmenovávat adresář user v nějakém správci souborů bývá v případě testování dvou profilů snažší.

Stačí zmáčknout tlačítko Pokračovat v nouzovém režimu a pro danou session pracujete v novém profilu. Na vyzkoušení jednoduché.

Tak jsem zkusil (neznal jsem) a je pravda, že tohle by na vyzkoušení rychlosti vzorců apod. mělo stačit :-).

Ještě jednou moc děkuji, Váš návod zabral : -)
Zjistila jsem, že v tom uživatelském profilu mám obrovské množství souborů tmp a velký soubor registrymodifications.xcu… tak si asi raději vytvořím nový profil, zase tolik vlastních nastavení nikde nemám : -)

Tmp soubory bývají někdy i z nějakých rozšíření. registrymodifications.xcu obsahuje především nastavení z menu Možnosti, u mně má nyní třeba 1,81MB. Čistý profil má tento soubor malý, ale jakmile něco překliknete v Možnostech, tak se prostě zvětšuje.