Po aktualizaci Windows 10 nejde spustit LO

Před chvílí jsem si chtěl zapsat pár věcí do souboru, otevřel jsem LO a když jsem kliknul na poslední otevřený soubor, W10 se sekly a musely se restartovat. Každý další pokus skončil stejně. Zkusil jsem nainstalovat novější verzi LO a tam už se neotevřela ani ta úvodní obrazovka, jen to házelo chybu nebo to nedělalo nic.
Stalo se to někomu dalšímu? Jaké je řešení?
Předem díky!Zkuste libreOffice spustit v nouzovém režimu: Uživatelský profil - The Document Foundation Wiki

Díky, ale LO se nespustí ani v nouzovém režimu (příkazový řádek ani v nabídce Start). Mám obavu, že ta dnešní podivná aktualizace W10 něco rozbila. Nemůžu například poklepáním otevřít ani PDF soubor… Přitom ten samý otevřu z Thunderbirdu, v TC už ne a vyhodí to chybu.
Zkoušel jsem to i přeinstalovat - na novou verzi, pak zase na tu, kterou jsem měl původně a ani v jednom případě se LO nespustí. Buď vyhazuje výše ofocené chyby nebo to neudělá vůbec nic.

Bohužel Windows nepoužívám tak moc neporadím, ale je tam možnost odinstalovat aktualizace.

Už jsem to zkoušel. To, co se 11.3. nainstalovalo (a pravděpodoně je zdrojem problémů), se nedá odinstalovat. Asi budu muset vydržet, než to MS opraví…

Opakující se problém s windows aktualizacemi, viz https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=140997

Díky za odkaz a za ochotu!
Pomocí příkazového řádku jsem odinstaloval tu problematickou aktualizaci a pro jistotu jsem dočasně na 7 dní pozastavil aktualizace W10, aby se mi tam nestáhla a nenainstalovala zpátky. LO sice nezačal hned fungovat, ale podařilo se to spustit v nouzovém režimu, ze kterého jsem LO restartoval do běžného režimu. V tuto chvíli funguje.
Před odinstalováním té aktualizace jsem ještě zkusil odebrat tiskárnu, což nic nezměnilo, nicméně po jejím opětovném přidání a pokusu o tisk zkušební stránky jsem skončil na BSOD. Je to jednoznačně chyba MS, tak doufám, že ji co nejdřív odstraní.
Ještě jednou díky za pomoc!

MS vydal opravu, ale ta je pouze volitelná a její instalace se musí spustit ručně. Odkazy pro jednotlivé verze win v blogu LibreOffice Information: Microsoft gave us fix for its stupid KB5000802

Ještě je možnost spustit celé Windows v nouzovém režimu a v tom Libre v nouzovém režimu, viz.

Díky! Ta volitelná aktualizace na to nakonec stačila.