Proč nejde v LO 24.2.5.2 kopírovat celé řádky?

Dobrý den,
byl jsem donucen povýšit LO 7.6.2 na 24.2.5.2 a právě jsem našel druhou brutální chybu.

Pokud se pokusím skopírovat nebo přesunout v Calc celý řádek, tak to dopadne takto:

Proč se to snaží narvat všechny sloupce do jedný buňky? :thinking:

Nebo je nějaký nový super trik jak kopírovat/přesouvat celý řádek? CTRL+C/X > CTRL+V bylo už starý, tak se programátoři rozhodli pro nějakou lepší zkratku?

No vidím, že se budu muset vrátit na LO 7.6.2 nebo najít něco jiného, tohle se vážně nepovedlo.

Možná ta chyba bude vysvětlitelná a třeba se najde i nějaké řešení. Vypadá to že vás nějaké věci podráždili, což ale na smrtelný rozchod s Libre snad nevypadá :-).
Můžete nahrát ukázkové ODS s postupem co označujete a mačkáte?

Funguje tak takhle blbě ve všech Calc tabulkách, které jsem otevřel v 24.2.5.2. I v nově vytvořeném prázdném dokumentu.
Prostě napíšu cokoliv na jeden řádek do více sloupců a pak to potřebuji rozkopírovat na více řádků a/nebo přesunout jeden řádek na jiný řádek.

Ale ať už dám ctrl+c a ctrl+v/ctrl+x tak to původní celý řádek narve do první buňky na novém řádku.

Otestoval jsem v mezičase 3 jiné náhrady Excelu a buď je to ještě horší nebo jsou placené.
Takže návrat k LibreOffice 7.6.7.2 a vše funguje opět jak má … řádky jdou skopírovat/přesunout, text je vkládán bez formátování.

Jako fakt by mě zajímalo kde to programátoři pomrvili :frowning:

Zdá se, že buňka v řádku 4 je v režimu úprav (F2).
Podívejte se, zda je povoleno (a zakázáno) přepnutí do režimu úprav stisknutím klávesy Enter.
imagen
en:
This seems as if the cell in row 4 is in edit mode (F2).
See if Press Enter to switch to edit mode is enabled (and disable it).

Tested with LibreOffice 24.2.3.2.

Ne toto nastavení jsem povoleno neměl, to jsem kontroloval.

Když kopíruju celý řádek, tak nejprve kliknu levým do sloupce s čísly = kopíruje se opravdu celý řádek až do “nekonečna” vpravo.

Pak opět kliknu do sloupce s číslem nového řádku = označím opět celý řádek až do “nekonečna” doprava … ale v LO 24.x se to vždy vložilo celé do první buňky.
Na obrázku nahoře je to vidět = modře označený řádek 4.
Ano, buňka v prvním sloupci je v editačním modu, abych ukázal, že je tam narvaný celý obsah řádku 11, kdyby ne, tak je vidět pouze “toto je” a zbytek je “zarohem” = pod řádkem 5 = nebylo by to vidět, protože standardně nemám zapnuté “zalomení textu”.

Zkoušel jsem resetovat nastavení a taky nic.
Před instalací LO 24.x jsem prošel všechny systémové adresáře a ručně smazal všechny zbytky po předchozí verzi = všechny adresáře a soubory s libreoffice v návzu, takže tím to taky být nemůže … LO 24.x jsem nainstaloval jako bych nikdy LO neměl.

Takže zpět na 7.6.7.2 a vše funguje opět jak má.

Ach jo, mohl jste otevřít jen jedno vlákno :-(.
Nevím váš OS, ale pod Win nestačí smazat vše z Program Files, ale také z Users aby se smazal uživatelský profil. Což jste možná udělal.


Tak to můžete smazat znova (nebo přejmenovat hlavní adresář Uživatelského profilu aby si Libre vytvořilo automaticky čistý nový) a zkusit 24.8 z pre-releases Index of /pre-releases/win/x86_64/
nebo 25.2 z denních sestavení LibreOffice master daily builds


A zde je moje ukázka
test.ods (9.6 kB)
Kliknu na číslo řádku čímž se označí celý řádek a Ctrl+C

Pak kliknu na jiné číslo řádku čímž se označí jiný řádek

A pak dám Ctrl+V a v pohodě se to vloží

Testováno pod Win10 Libre 24.2.4.2. a LibreDev 25.2.0.0.alpha+

1 Like

Samozřejmě, že jsem smazal jak vše v Program Files, tak ve všech c:\Users\ pod-adresářích.
Používám Win10 (21H2 patch level).

Až mě popadne zas sebemrskačská nálada, tak opět 7.6.7.2 verzi odinstaluju a zkusím 24.x.

Omlouvám se za dva posty, ale každý byl o úplně jiném problému, proto jsem udělal dva.