readonly režim --view

Dá sa nejakým spôsobom zakázať zobrazovanie oznamu:
Súbor je otvorený v režime iba na čítanie a tlačítko: Editovať súbor ?

Niektoré súbory podľa práv potrebujem aby užívatelia mali možnosť iba prezerať bez možnosti zmeny obsahu.
Iný užívatelia majú plné práva - záleží podľa nastavení z programu ktorý LO pustí s parametrom --view alebo bez neho. Takže zadávanie hesla na otvorenie nie je dobrá cesta pre mňa.

ideálne nastaviť v LO že ak --view tak iba na čítanie a nyvypíše hore spomínanú hlášku
ďakujem

Když spouštíte Libre s parametry z nějakého programu, tak asi nejjednodušší by bylo, aby pokud má spouštět s parametrem --view, tak aby napřed udělal kopii toho dokumentu a pak teprve spustil Libre --view kopie. Pokud ten spouštěcí program neumí udělat kopii souboru, tak pod Win by to udělání kopie šlo třeba dávkovým souborem (třeba kopiruj.bat s příkazem copy) a pod Linuxem by to šlo třeba jen příkazem pro Shell (na kopírování je myslím příkaz cp).

Jiná možnost by byla aby to Libre zkonvertovalo třeba do pdf a oněm “nedůvěryhodným” uživatelům se zobrazilo pdf. Konverzi přes spouštěcí parametry Libre též umí a dá se jimi spustit i neviditelné tedy rychlejší. Byť celkově by to bylo asi pomalejší, prostě dle velikosti a náročnosti toho konvertovaného souboru.

Blokovat onu hlášku o čtení souboru by možná šlo pomocí rozšíření, Libre má například rozšíření ‘Stop begging’ https://extensions.libreoffice.org/extensions/stop-begging které blokuje zobrazování občasné výzvy k podpoře Libre. Když ho rozzipujete, je v něm soubor setup.xcu a v něm tag ‘prop oor:name=“LastTimeDonateShown”’ přičemž o tom LastTime… Libre ví, že je to zobrazovací lišta s výzvou. Je možné, že ta jenProČteníLišta má jen jiné jméno a to by stačilo dát do toho tagu a udělat si tedy vlastní rozšíření, ale skutečně nevím, nepodařilo se mi zjistit jaké všechny tagy a parametry v tom souboru mohou být.

Další - a též nepohodlná a nic moc možnost - by bylo spouštět makro při každém spuštění Libre, které by detekovalo právě to, jestli se ta lištaProČtení zobrazila a případně se jí pokusilo zavřít. Mohlo by to fungovat a nemuselo, ale nechce se mi xrayovat vlastnosti okýnek po spuštění, jestli to tam je nebo není.

Tyhle možnosti kdyby šly tak by však byly “na pořád” a někdy by to mohlo vadit, neb by se třeba stalo, že by se tam to upozornění i hodilo :-).