Soubory jsou uzamčené jiným uživatelem - ale nikdo jiný na PC nepracuje

Poraďte. Instaloval jsem verzi 7.5.x a nastalo to, že mi nešel otevřít žádný soubor, u všech souborů hláška “Tento soubor je uzamčen jiným uživatelem”. Mezitím jsem zaktualizoval verzi na 7.6., ale problém přetrvává. Pokoušel jsem se něco udělat s uživatelským profilem dle návodu v diskuzi v jednom příspěvků tady, ale nepomohlo to. Je nějaká cesta?

Zavřete LibreOffice (zkontrolujte je-li Libre skutečně zavřeno třeba přes Správce procesů Ctrl+Alt+Del) a dejte v nějakém Průzkumníku souborů Zobrazit neviditelné soubory.
Někde (asi ve stejném adresáři kde máte otevíraný soubor než někde v uživ. profilu) zřejmě budou soubory s názvem .~lock. (např. .~lock.mujDokument.odt#), ty smažte.

Ještě je špatně něco jiného - našel jsem nějaké soubory a vymazal a pak restartoval. Ale problém přetrvává. Co teď? Odinstalovat a vymazat adresář "Roaming/LibreOffice…?

V tom uživatelském profilu (Roaming/LibreOffice) je podadresář user, ten stačí přejmenovat třeba na _user, Libre si pak automaticky vytvoří nový čistý uživatelský profil v novém adresáři user.

Ještě teoreticky to může dělat něco pod OS, např. antivirus All my files are locked even new ones that I just create - #2 by EarnestAl, případně nějaký firewall či ochrana uživatelských účtů.

Prohledal jsem nastavení Avast a byla zapnuta ochrana proti Ransomware na soffice.bin, vyřadil jsem a už to běží bez problémů. Adresář “user” jsem předtím přesunul. Díky za pomoc.