Subor ods - v excely hypertext odkazy - nefunkcne

“spolupraca” medzi ods a xlsx - Hypertextove odkazy na harky v jednom zosite. (Libre Office - LO)
Ked vytvorim v zosite “Pokus 1.ods” na Harku 1, Hyp. odkazy na harky 2, 3, 4,… ci uz textove, alebo tlacitkove v tom istom zosite “Pokus1.ods”- tak mi to funguje v LO - OK. Tak isto hyp. odkaz na iny subor alebo priecinok v LO - vsetko funguje.
Problem je migracia do excelu.

  • skusal som zosit (subor) ulozit z LO-calc do formatu xlsx - vid priloha - Pokus 1 xlsx.xlsx - Vysledok - zmizli tlacitkove Hyp odkazy, textove hyp. odkazy v LO funguju.
    No ked otvorim v excely subor Pokus 1 xlsx.xlsx, ktory vznikol ulozenim v LO- calc vo formate xlsx alebo aj v excely priamo otvorim subor Pokus 1.ods a pokusam sa pouzit Hyp. odkaz na dalsi harok tak mi to vyhadzuje hlasku vid prilozeny subor. prt excel.jpeg
    Cize Hyp. odkaz medzi harkami v jednom zosite, vytvoreny v LO -calc neviem nijako dostat aby bol funkcny aj v excely. Paradoxne, Hyp. odkazy na ine subory, alebo priecinky vytvorene v LO-calc v Excely funguju bez problemov.
    Dakujem vopred za odpoved
    Pokus 1 xlsx.xlsx
    Pokus 1.ods
    prt excel.png

Na vině je možná vadná verze Excelu OpenOffice.cz | Problémy spojené s používáním OOXML

Dakujem za clanok.
I ked som o danom probleme nevedel, tiez som “podozrieval” MS Excel.
Pekny den

Pherkard

Potvrzuji, také mi to nefunguje. Lze to obejít tak, že nejprve vytvoříte na druhém listu pojmenovanou oblast - nabídka List - Pojmenované oblasti a názvy - Definovat, a poté vytvoříte odkaz na tuto pojmenovanou oblast. V bugzille jsem nenašel zahlášený bug, můžete jej prosím založit? https://bugs.documentfoundation.org/enter_bug.cgi

Dakujem za odpoved.
K Vami navrhovanemu rieseniu:

  • bohuzial, mam prelinkovane stovky harkov s datami v roznych zositoch a prerabat, resp. vytvarat odkazy, ako to navrhujete vy, je pre mna casovo nezvladnutelne. Co som skusal jednoduchsie riesenie, je “prelinkovat” v excely harok1 na ostatne harky. Vtedy ostava HL zachovany aj v Calc aj v Excely. Skusim to tento tyzden ak sa urvem v robote a dam vediet ako to dopadlo.

Bug - moja anglictina nie je natolko dobra v pocitacovej oblasti, aby som vedel spravne popisat chybu programu. Na druhu stranu, co som cital clanok prilozeny nizsie, tak to vyzera na chyby MS a nie LO. Takze by asi nemalo zmysel ziadat napravu od “nevinneho”
Pekny den
Pherkard

Dobrý den, v tomto případě bude spíš problém v LO. Se zadáním hlášení se netrapte, já to zadám. Mějte se.

problém je při exportu do xlsx. Porovnání exportu LO a Excelu

export z LO:
export z excel:

V paramatru location by mělo být “Sheet2!A1”.
Zadán bug 143220.

raal - dakujem za pomoc pri zadavani bug-u
Neviem ci to dobre chapem, tak na upresnenie. Problem je v LO v samotnom HL na jednotlive harky v jednom zosite a je jedno, ci to z LO ulozim ako ods, alebo xlsx a nasledne otvorim v excely - aj tak to nebude fungovat, petoze chyba je v podstate uz pri vytvarani HL?

Problém je při exportu do xlsx. Formát ODF (přípona .ods) funguje v pořádku ( v LibreOffice), ale nezkoušel jsem jak si s tímto formátem poradí excel.

Ja som to skusal na vsetky sposoby - export z LO → xlsx, aj priamo nacitanie excely ako format ODF - vysledok identicky. Dokonca som to skusal aj v Open Office 4.1.5 - a s tym istym vysledkom. Je pravda, ze som v OO otvaral subor vytvoreny v LO a tak sa chyby mohli preniest. Skusim v pondelok v praci vytvorit subor v OO s HT na jednotlive harky v zosite a nasledne ho exportovat do xls formatu, resp ho nacitat v excely. (Doma nemam excel) - dam vediet ako to dopadne

Tak ako som slubil: Vytvoril som subor v Open Office - 4.1.5 - s HT odkazmi z listu 1 na list 2 - jeden textovy, druhy tlacitko.
Ulozil som som ich ako pokus 1 - odf a pokus 2 - xlsx.
Nasledne som oba subory nacital v excely - vysledok taky isty ako pri LO - nefunkcene HT odkazy na harky / listy v tom istom subore, tlacitkove odkazy zmizli uplne
Ked som v LO otvoril subor vytvoreny v OO ulozeny ako xlsx - tak sa stratili tlacitkove HT odkazy - textove boli funkcne.
Pri subore odf - vsetko fubguje.

Chyba je opravená ve vývojové verzi LO: https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=143220

Dakujem, skusim si doma nainstalovat tu vyvojovu verziju a vyskusat.
Este raz dakujem

Denní buildy lze stáhnout zde: Index of /daily/master/