Sunum Arkaplanı

Arkadaşlar merhaba. Twitter’dan da destek talebinde bulundum ancak önerilen çözümler yeterli olmadı. Ki zaten durumu ayrıntılarıyla açıklayamıyorum orada. Ellerinden geleni yaptılar sağolsunlar.

Sıkıntım şu. Daha önce de başıma geliyordu (3.x sürümlerinde, Windows 7 kullanırken). Şimdi de aynı durum tekrar ediyor. Windows 8.1 üzerinde LibreOfice 4.2 kullanıyorum. Hazırladığım sunumu başlattığımda (slayt gösterisi ekranında yani), ekranın en sağında beyaz bir alan kalıyor.

Twitter’daki arkadaşlar Biçim>Sayfa>Sayfa Biçimi>“4:3, 16:9, 16:10” önerdi. Denedim çözüm olmadı. Varsayılan olarak 4:3’te duruyor.

Ekran çözünürlüğüm 1280x800. Sunum “.odp" formatında. ".ppt” olarak kaydedip MS Office ile açtığımda ve slayt gösterisini başlattığımda sıkıntı olmuyor.

Ekran görüntüsü de paylaşayım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tabii bu resme bakarak anlamak çok güç. Ama kastettiğim alan slayt arkaplanı değil, sunum arkaplanı (siyah alan). Bu siyah alanın sağ üstünden sağ altına dikine bir beyaz çizgi kalıyor. Resmi büyültüp sağ üst köşeye bakarsanız orada bir yamukluk göreceksiniz.

Belki bu resim daha açıklayıcı olur:

Asıl soru: http://forum.libreoffice.org.tr/viewtopic.php?f=7&t=581