Textový dokument - vyhledat slovo, přeškrtnutý text, malé písm. po tečce

Ve starších verzích *.odt bylo vyhledávání slov v textu jednoduché (ovládání na spodní liště) - bylo snadné měnit směr vyhledávání zpět / vpřed. Nyní je vyhledávání zdlouhavější.
Existovala možnost “přeškrtnutý text”.
Protože jsem obě funkce často používal, DOTAZ : PO KTERÉ VERZI L.O. DOŠLO K TĚM INOVACÍM ? Rád bych se vrátil před ni a nechci to hledat metodou pokus - omyll - pokus …
K tomu dotaz : Píši často zkratky : Lze někde vypnout VELKÉ PÍSMENO PO TEČCE ?

Vyhledávání vpřed/zpět: na spodní liště stačí použít ikony šipek (Předchozí prvek, Následující prvek) nebo po zadání hledaného výrazu stisknout místo Enteru kombinaci Shift+Enter; v dialogovém okně Najít a nahradit (Úpravy – Najít a nahradit) pak jsou tlačítka Najít předchozí a Najít další.

„Spodní lištou“ myslím lištu Najít (Zobrazit – Nástrojové lišty – Najít).

Vyhledávání přeškrtnutého textu: v dialogovém okně Najít a nahradit rozbalte Ostatní možnosti, stiskněte tlačítko Atributy, ve vyvolaném dialogovém okně zaškrtněte Přeškrtnuté a můžete hledat.

Psaní přeškrtnutého textu: přeškrtnutí je vlastnost znaku, tj. Formát – Znak – Efekty pro písmo – Přeškrtnutí, případně je k dispozici ikona na liště Formát. (A jak platí pro formátování obecně, při soustavném používání je nejlepší vytvořit si vlastní styl.)

Velké písmeno po tečce se zapíná v automatických opravách: Nástroje – Automatické opravy – Nastavení automatických oprav – Možnosti a v seznamu položka Každé první písmeno věty bude velké.

strepon, dík za pomoc. (Jsem BFU, navíc ještě pod vlivem OpenOffice, odkud jsem nedávno utekl.)
Pozn.[1] k “Vyhledávání” : V aktuální verzi nejsou na spodní liště ikony šipek, ale lze vyhledávat přes ikonu dalekohledu na horní liště (jen CZ překlad pokynů je trochu nejasný).
[2] k “Přeškrtnutý text” : Mně nejde o to jej vyhledat, ale PSÁT PŘEŠKRTNUTÝ TEXT nebo část napsaného textu dodatečně přeškrtnout - to jsem nenašel.
Rád bych označil svou otázku za vyřešenou, ale nevím, jak se to zde dělá.

Do odpovědi jsem doplnil psaní přeškrtnutých znaků a přidal jsem obrázek vyhledávací lišty se šipkami – máte tam něco jiného?

(Otázka se značí jako vyřešená kliknutím na zaškrtávátko v levém horním rohu odpovědi, pod číslem a šipkami pro hlasování.)

to streppon : Znovu děkuji za trpělivost. Podle Vaší doplněné odpovědi se mně už podařilo upravit vše jak jsem byl zvyklý ve starší v. LO ; našel jsem též pár nových nabídek, které se mně hodí. Omlouvám se za delší vedení, je mně ´87, nikdy jsem se neživil jako ajťák, jen používal PC ve své profesi (od Win98) a doma (od WinXP - nyní Win8.1).
(Lituji, ale nepodařilo se mně označit otázku za vyřešenou, protože jsem zaškrtávátko v levém horním rohu odpovědi NEnašel - snad to za mně někdo udělá.)

To jsem rád, že vše funguje. Omlouvat se není potřeba, kvůli dotazům tahle poradna existuje:)) Ať se Vám daří!