ההגדרות לא נגישות וגורמות לקריסת התוכנה

בלחיצה על כלים => הגדרות, התוכנה קופאת, ולאחר מספר דקות מופיעה תיבת דו-שיח המתריעה על קיפאון (ע"י המערכת, כמובן, ולא ע"י התוכנה). לחיצה על המתן לא עושה דבר.

בלחיצה על כלים ← הגדרות, התוכנה קופאת, ולאחר מספר דקות מופיעה תיבת דו-שיח המתריעה על קיפאון (ע"י המערכת, כמובן, ולא ע"י התוכנה). לחיצה על המתן לא עושה דבר. לא ידוע דבר לגבי שגיאות קריטיות, למעט אזהרה על ערכת נושא - אבל כל רכיב אחר בתוכנה נטען כהלכה ומגיב היטב, אז אני שולל את הקשר לזה. אצל שאר משתמשי המערכת התוכנה עובדת היטב גם כן, אך אצלם לא נעשו התאמות של ערכות נושא משמעותיות. לא ידוע לי על קבצי ניפוי שהושארו, התקנות מחדש לא פותרות דבר, איפוס הפרופיל לא פותר דבר, ולמעשה, גם התוכנה קולבורה אופיס שמבוססת על אותו הקוד גם כן כושלת באותו האופן. התסכול הוא שהתוכנה לא מתמודדת עם עברית טוב כל עוד אין הגדרות לוקליזציה תואמות, וניתן לגשת אליהן רק מתוך ההגדרות, וזה, כאמור לא עוזר במצב הנתון. נאלץ להתמודד עם המצב כחצי שנה, ואין פתרון באופק. מה עושים במצב כזה?

כמובן שמערכת הפורומים גם לא יודעת להתמודד עם עברית ואנגלית בו זמנית. התוכנה שהתכוונתי אליה נקראת Collabora Office.

שלום גלעד וברוך בואך לפורום!
קולבורה היא הגרסה המקוונת וליברה מיועדת לרוץ ישירות במחשבים, האם תוכל לשתף אותנו באילו מערכת הפעלה (כולל גרסאות) ובאילו גרסאות של ליברה נתקלת בבעיות אותן אתה מתאר?
תודה רבה :slight_smile:

GNU\Linux Fedora 40, Gnome 46, Workstation edition.
גרסאות ליברה 24.4,7.6~. לא זוכר את כל רצף הגרסאות

זכור לי שהתקנתי חבילות RPM בעיקר, אני אנסה חבילת Appimage. נקווה לטוב.

אפילו זה לא עזר. אני אנסה להוריד גרסה ישנה יותר, אבל אני אובד עצות בשלב הזה. יש איזשהו רכיב שהתוכנה תלויה בו ויכול להיות שהוא לא קיים או מתפקד? או שההפצה של לינוקס קצת אגרסיבית מדיי בכל הנוגע לקיפאון?

ואיך מנפים את ליברהאופיס? יש סיכוי די טוב שככה יהיה אפשר להבין מה גורם לקיפאון, לפחות ברמת המערכת.

כמעט בטוח שכן, אבל קשה לומר מהו הרכיב הזה.

מציע לך לנסות לעלות ב-‘מצב בטוח’ (safe mode):

• מצא את מיקום קובץ ההרצה של libreoffice; זה עשוי להיות משהו כמו:
    /usr/local/bin/libreoffice24.2
  • בשורת פקודה, הרץ את הקובץ הזה עם ‎--safe-mode ונסה לשחק עם האפשרויות שם.

אם כי אני חייב לומר שאני לא מאוד אופטימי אם כבר ניסית להסיר את הפרופיל שלך. עדיין שווה לנסות.

אפשר בעקרון להוריד גרסה בנויה לניפוי שגיאות, מכאן:
https://dev-builds.libreoffice.org/daily/master/
ואז לפעול לפי ההוראות שכאן:
https://wiki.documentfoundation.org/Development/How_to_debug
(לא כולל הוראות הבניה, רק ההוראות לגבי ההתחברות לתהליך)