سوال در مورد درج عدد صفحه

سلام
من سوالی دارم.
من چندین سوال دارم که مربوط به درج عدد در صفحه است.

سوال اول: چطور درج عدد صفحه را از صفحه مثلاً (۵) به بعد بگذاریم؛ یعنی در صفحات ۱ تا ۴ عدد صفحه نشون نده و در صفحه ۵، از ۱ شروع کنه؟

سوال دوم: در ادامه به سوال بالا، وقتی اینکار را کردیم، چطور کاری کنیم که در صفحاتی عدد نوشته نشه، ولی ادامه همین باشه؛
مثلاً عدد صفحه از ۱ تا ۱۰ در صفحات ۵ تا ۱۴ نوشته شده، ولی در صفحه ۱۵ چیزی نوشته نشه و در صفحه ۱۶ به بعد از ۱۲ ادامه پیدا کنه؟

سوال سوم: و در ادامه به سوال دوم.
اینجا برخلاف سوال قبلی، مثلاً رمانی نوشتم و چند فصل دارم، در هر فصل دوباره از ۱ تا ۱۰ نوشته بشه. و ممکنه بین این صفحات، صفحاتی باشه که عددی نوشته نشه؟

منتظر جوابتون هستم
با تشکر از اینکه خواندید.
:slightly_smiling_face:
:slightly_smiling_face:

سلام، درج شماره صفحه در لیبره آفیس از تب Insert و باز گزینه Insert Page Number امکان پذیر است؛ برای اینکه برخی از صفحات شماره گذاری نشوند باید از Page Break برای جدا کردن آنها استفاده کرد و استایل متفاوتی به آنها داد؛ که البته با گزینه Title Page از تب Foramt هم این کار به صورت ساده تر امکان پذیر است.
برای اینکه شماره نویسی هر فصل جدا باشد هم باید از Page Break برای جدا کردن بخشی از محتوا استفاده کرد و بعد موس را روی آن نگه دارید و بعد روی …Edit Page Break بزنید تا وارد تنظیمات آن شوید. بعد با زدن یک گزینه‌ی Page Number می توانید بگویید که بعد از این بخش شماره صفحات از این عدد شروع شود؛ همینطور می توانید از تب فرمت و با گزینه Title Page هم این کار را انجام دهید، که در آن صورت باید تیک گزینه‌ی Reset page numbering afte title pages را بزنید.
همینطور می توانید به کمک استایل ها و نحوه تکرار آنها صفحات زوج و فرد نیز بسازید و …

به این فیلم توجه کنید.

من فایل odt ایجاده شده در فیلم است را هم پیوست می کنم.
a short story.odt (20.3 KB)