Vkladaní textu bez formatování

Dobrý den,
byl jsem donucen povýšit LO 7.6.2 na 24.2.5.2 a hned první novinka “vkládání textu s formátováním” mě tedy žhaví do běla!
Dá se toho nějak zbavit nebo musím neustále jak trotl pokaždé mačkat CTRL+SHIFT+V?

Denně musím kopírovat desítky řádků textu nebo čísel z jiných dokumentů a/nebo webu(ů) a CTRL+SHIFT+V nebo následná oprava formátování je příšerný vopruz, který zbytečně zdržuje.

Děkuji.

Zkuste změnit klávesové zkratky Nástroje - Přizpůsobit - Klávesnice a nastavte si pro vložení čistého textu Ctrl+V

Tak to bohužel nefunguje:

Ale po CTRL+V to vlozi Liberation Serif namísto Arial font:
scs.2

Aha, ono se to totiž vůbec neuloží, když se po kliknutí na OK do Natavení > Přizpůsobit > Klavesnice podívám znovu, tak je tam opět klasické CTRL+V … upravené CTRL+SHIFT+V je pryč … kdepak asi udělali soudruzi programátoři chybu?

Ctrl+V bývá hlavně zkratka v operačním systému, s čímž někdy bývá problém neb OS někdy neumožní aby si tu zkratku Libre převzalo čistě pro sebe.
Jestli vás irituje zmáčknutí Shift navíc, tak co si navolit třeba Ctrl+D nebo Ctrl+T?
Nicméně kopírování desítek řádků den co den a vytrvávání v tom → to vypadáte na schopného člověka, co časem bude dělat možná ještě obsáhlejší věci, takže přivykání si na nové klávesové zkratky stejně nejspíš budete rozvíjet :-).

Zkoušel jsem všechno možné a nic, prostě mě to ignoruje a vkládá si to jak se tomu zachce. Tohle fakt nehodlám akceptovat, SW má dělat co já chci a ne mě učit co on by rád!

Takže návrat na LibreOffice 7.6.7.2 a vše funguje opět jak má … řádky jdou skopírovat/přesunout, text je vkládán bez formátování.

Jako fakt by mě zajímalo kde to programátoři pomrvili :frowning:

imagen

imagen

Ano přesně tak jsem to měl taky … klik na Přiřadit neformátovaný text … viděl jsem přesně to co Vy.
Ale jak jsem kliknul dole na OK a otevřel to znovu, tak to tam opět nebylo, jako bych to vůbec nezměnil.
Zkoušel jsem to asi 5x a nikdy se to neuložilo :frowning:

Takže návrat na LibreOffice 7.6.7.2 a vše funguje opět jak má, 3x hurá!

Zdá se, že jde o poškození uživatelského profilu. Zkuste restartovat v nouzovém režimu (menu Nápověda).
en:
This seems to be a corruption of the user profile. Try to restart in safe mode (menu Help).

Poškozený user profil to těžko může být, protože jsem vše, tím myslím jakékoliv rezidua po předchozí instalaci LibreOffice ručně smazal a to jak v Program Files, tak ve všech pod-adresářích v c:\Users.

Jediné co mě napadá, tak jsem nevyčistil Registry.
Každopádně 7.6.7.2 funguje perfektně, zatím, takže verzi 24.x zkusím až budu mít volné odpoledne a bude se mi chtít přeinstalovávat “nějaký” software X-krát po sobě :smiley:

Můžete zkusit portable verze ať pořád nepřeinstalováváte. A Dev verze (nyní 25.2) se také instaluje sama paralelně.

1 Like

Bohužel mi zdechly Win10, takže reinstall a znovu jsem dal šanci LibreOffice 24.8.0.3.

Bohužel Ctrl+v opět vždy formátovaný text, naprostá zhovadilost, koho tohle mohlo napadnout :frowning: neskutečný vopruz. Takže nastaveno dle návodu výše:
scs.7

A světe div se, tentokrát to opravdu funguje.

Ale je tu nový problém: nová verze neumí kopírovat řádky s odkazy … ať už ze stejného listu nebo z jiného.
Zde ukázka: mám řádek, jehož obsah potřebuji přenést na jiný řádek:
scs.8

Když ho teď potřebuji překopírovat nebo nedejbože přesunout na jiný řádek, tak nejen, že to nezachová obsah buněk, ale dokonce to ani nezachová sloupce :hot_face:
Jak je vidět na obrázku níže, tak relativní odkazy na řádek 2 byly nahrazeny obsahem buněk a sloupec B byl přesunut do sloupce A … a to i když jsem označil celý řádek před přesunem.
scs.9

No proste verze 24 je ODPAD :rage:
Bohužel opět návrat na 7.6.

Zkoušel jsem to kopírování na 24.8.0.3 a vývojové verzi 25.2, ale problém jsem nezaznamenal. Můžete prosím přiložit testovací soubor a přesný popis kroků? Já jsem označil celý řádek, zkopíroval a pak označil řádek a vložil.
Ideálně založit nový dotaz na Asku, ať se nemotají různé problémy do jednoho dotazu. Děkuji.

A chápu to správně, že na pokus o reprodukci prostě musím dát na zkratku Ctrl+V příkaz Vložit neformátovaný text?

Bug (?) tdf#162683.