Výška tabulky v aplikaci Writer

Prosím vám. Jak smrsknout výšku tabulky. Nějak se mi to přes TextMaker povedlo, ale jinak mě to dělá pořád moc velké tabulky viz. dokument v odt Dropbox - Verb + -ing or to-infinitive: passive forms - Sloveso + -ing nebo infinitiv s to v trpném rodě.odt - Simplify your life

Upravil jsem 2 tabulky (jsou žlutě podbarvené) https://uloz.to/file/qaW7ZzRbWHDS/tabulka-uprava-kl1-odt .
První šla snadněji, druhá hůře a kombinací vícera možností :-), z nichž prostě některé mohou v některých případech zabrat a jiné v jiných. U první tabulky zafungovalo již částečně ab), u druhé až CD)

a) označit celou tabulku, pak Tabulka/ Vlastnosti/ Ohraničení → Okraj Nahoře+Dole dát na 0,00 cm

b) označit celou tabulku a Formát/ Odstavec/ Ohraničení a to samé jako a) akorát to nastaví přímo okraje odstavce (textu v buňce), nikoliv buňky

C) označit celou tabulku a Ctrl+CV do Calcu, ve Writeru jí smazat a nakopírovat zpět přes Ctrl+Shift+V jakožto RFT (Úpravy/ Vložit jinak/ Formátování rich text (RFT)) a pak jí dodělat potřebné ohraničení → má to tu výhodu že v tabulce skutečně nebudou žádné případné “cizí elementy” z jiného programu

D) někdy fachá i bez C) (ale pozor aby nebyly nastavené ty okraje z ab), označit celou tabulku, pak Tabulka/ Velikost/ Výška řádku → NEZAŠKRTÁVAT ‘Přizpůsobit velikosti’ a dát výšku jen 0,1 cm. To samé dát podruhý ale tentokrát pouze ZAŠKRTNOUT ‘Přizpůsobit velikosti’ a nechat tam to malou výšku řádku a hotovo, mělo by si to zvýšit řádky jen dle textu.

Může to být zpočátku trochu “voje*”, ale není to zase nic strašného na co by se po pár zopakování nedalo zvyknout. Vzhledem k tomu, že se prostě jedná o přeformátovávání tabulek různě vkládaných z jiného programu, mi to nepřijde tak strašné. Vkládání a přeformátování tabulek z jiného programu jistě neděláte naposledy, takže se vám možná budou hodit všechny uvedené možnosti :-).

Je děkuji funguje to :slight_smile: Používal bych primárně LO, ale musím kopírovat formátovaný text Ctrl + C pak Ctrl + V pak Ctrl +Z a znovu Ctrl + V jinak se nezachová formátování kopírovaného textu a přitom nefunguje žádná možnost z voleb kopírování. A makro mi nějak nefunguje co my bylo poraděno. :frowning:

Kopírování z jiných programů přes Ctrl+C/V začalo ve verzi 6.1 (viz. Nefunkční Ctrl+C / Ctrl+V [VYŘEŠENO] (Stránka 1) / Chyba v programu / Poradna OpenOffice | LibreOffice ) značně blbnout až nefungovat, vím že jsem chybu hlásil na bugzillu a byla “nějak” opravena, ale prostě né vždy a né pro každý program se to chová tak jak by se mělo :-(.

Možná by vám mohlo pomoci stáhnout nějakou verzi 6.0 PORTABLE a vyzkoušet meziprogramové kopírování v ní.