Yazarken harfler anında gelmiyor, tuşlara basmayı bıraktığım zaman ekranda gözüküyor

Başlıkta yazdığım gibi, LibreOffice Writer’da yazma işlemi sırasında harflere bastıkça ekranıma çıkmıyor, yazma işlemini bırakana kadar yazdığım şeyi görüntüleyemiyorum. Şöyle örneklendireyim; durmadan “asdasdasd” tuşlarına bastığımda ekranımda hiçbir şey yazmıyormuşçasına bir şey göremiyorum ta ki tuşlara basmayı bırakana kadar. Mesela burada “asdasdasd” diye yazarken hızlıca basmaya başlasam bile ekranımda yazdığımı görüntüleyebiliyorum. Umarım anlatabilmişimdir. Yardımınıza ihtiyacım var, kelimeyi tam bitirmeden görüntüleyememek sinirimi bozdu.

Merhaba. Yazdıklarınızın siz yazmaya başladıktan bir süre sonra ekranda gösterilmeye başlamasından söz ediyosunuz diye anladım. Daha önce bir iki kez başıma geldi ama kalıcı olmadı, çok kısa sürdü. Hiçbir şey yapmadım. Şimdi, yazılan yabancı kaynaklara baktığımda (typing lag anahtar kelimesi ile) belli bir neden ve bellli bir çözüm görülmüyor. Kullanılan sisteme, ayarlara ve dosyanın kendisine göre değişkenlik gösteriyor. Şunları kontrol edebilirsiniz:

• Başka bir bilgisayarda aynı LO sürümü ile aynı sorunu yaşıyor musunuz?
  • Her dosyada aynı sorunu yaşıyor musunuz? Üzerinde çalıştığınız belli bir dosya (çok büyük veya karmaşık veya başkası tarafından garip bir şekilde oluşturulmuş dosya) bu sorunu veriyor olabilir. Yoksa yeni oluşturulmuş temiz bir dosyada da sorun var mı?
  • Seçeneklerden OpenCL kullanımını kapatmanın fayda sağlayabileceği söylenmiş.

Merhaba tekrardan, teşekkür ederim zaman ayırıp yanıt verdiğiniz için. Evet sanırım bahsettiğim şeyi anlamışsınız ben de aynı şekilde İngilizce kaynaklardan araştırdığım kadarıyla tam olarak bahsettiğim sorunu yaşayan birisini maalesef bulamamıştım o sebepten ötürü burada konu açmış bulunmaktayım. Sorduklarınıza da cevap vermem gerekirse;
1- Henüz öyle bir test yapmadım, LO kullanmaya yeni başladım ve nasıl sürüm downgrade i yapacağımı bilmiyorum.
2- Evet maalesef her dosyada aynı, fakat bunu sadece LibreOffice Writer’da yaşadığımı fark ettim. Open Document Sunum’da bir dosya yarattığımda her şey normal gözüküyor.
3- OpenCL fonksiyonunu kapatıp açmak da herhangi bir düzelme yaratmadı, buna ek olarak Anti-aliasing gibi grafiksel şeyleri de kapatıp açarak denediğimde de herhangi bir sonuç alamadım.

Araştırırken birkaç yerde profili sıfırlamanın çözüm olabileceğinin yazıldığını görmüştüm. Belki bunu denemek isteyebilirsiniz. Şu bağlantılar yardımcı olabilir:
Re-Setting to a Default Profile
LibreOffice user profile
Kullanmaya yeni başladığınız için profilinizde vazgeçemeyeceğiniz özel ayar yoktur sanıyorum.
Profiliniz kullandığınız sisteme göre (Windows/Linux) farklı yerde olacaktır. Profili yeniden oluşturmada yardıma ihtiyacınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Bundan başka, asıl sorununuz ile ilgili bir çözüm düşünemiyorum.

Maalesef bu da sorunumu çözmedi. Başka LO sürümlerinde de denedim sorunum düzelmedi. Ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgim yok, denemediğim bir şey kalmadı. Developerlardan bir şekilde yardım almak mümkün müdür?