Yazıyı Sayfalara Bölmede Sorun

Merhaba.

Öncelikle forumda yeniyim, oldukça hoş bir forum olduğunu söylemeliyim. Öğrenciyim, evdeki bilgisayarları LibreOffice yazılımına ve yavaş yavaş Linux sürümlerine geçirmek istiyorum. Öncelikle evdeki kişilere kullanımı anlatmak için denemeler yapıyorum. Burada bir sorunla karşılaştım.

Writer ile bir araştırma ödevi oluşturmak istedim. Bu nedenle http://tr.wikipedia.org/ sitesindeki LibreOffice sayfasını temel aldım. (LibreOffice - Vikipedi) Gördüğünüz gibi mevcut sayfada bir adet tablo bulunmakta. Bu tabloyu oluşturduğumda sondaki iki satır bir sonraki sayfaya taşıyor. Ben de Bileşenler başlığını bir sonraki sayfaya taşımak istedim. Normalde bunu Microsoft Word kullanırken Enter tuşuyla satır atlatarak yapabiliyorduk. Writer’da denediğimde Bileşenler başlığı birinci sayfanın sonundan ikinci sayfanın ortasına atlıyor. Ben görünümün düzgün olması açısından ikinci sayfanın üst kısmında olmasını istiyorum. Başlığı üçüncü sayfaya aldığımda bir problem olmamakta, orada olması gerektiği gibi duruyor.

Durumu açıklaması için oluşturduğum dosyayı ek olarak mesaja ekliyorum. Aynı zamanda bir adet de dosya paylaşım sitesinden link ekledim. Dosyayı açtığınızda durumu fark edebileceksiniz.

Dosya: http://www.dosya.tc/server21/ZyStod/LibreOfficeOdev.zip.html
Dosya paylaşım sitesi .odt dosyasını yüklememe izin vermediği için .zip dosyası olarak yükleme durumunda kaldım.

İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
LibreOffice: 4.1.4.2

LibreOfficeOdev.odt

Asıl soru: http://forum.libreoffice.org.tr/viewtopic.php?f=4&t=549

“Bileşenler” yazısından önce birçok kez enter’a basılmış. birinci resimde görüldüğü gibi.
Bu satırların hepsini silin. ikinci resimde olduğu gibi olacak.
“Bileşenler” yazısını başına tıklayıp, imleç oaradayken Ekle menüsünden “break” ekleyin.

Bİr diğer ve en pratik çözüm bir üst sayfada yeni sayfa için ctrl+enter ile yeni sayfaya geçin sonra gereksiz satırları silin. Örnek dosyayı tekrar yüklüyorum.

14833639046918684.odt