Zlé zobrazenie mriežky

Dobrý deň. Používam Libre office 24.2.3.2 na systéme Manjaro s KDE Plasma 6.0.5 a waylandom. A v Calcu mi takto zobrazuje mriežku. Neviete, čo s tým?

Je to u každého nového souboru Calcu? Nemůže to být ohraničením buněk?

Zkusil bych zazoomovat stránku třena na 110%, 150%, 200% → tím by mělo být vidět jestli nejde o nějakou chybu vykreslování.

Je to u každého súboru, aj pri novom súbore, aj keď otvorím nejaký súbor, kde už sú tabuľky. Stále to tak zobrazuje. Aj keď ohraničím bunky, tak nad 100% vidno ohraničenie, ale je také nepravidelné a pod 100% ani nezobrazí celé ohraničenie

To som skúšal ako prvé, ale nepomohlo to.

V Nástroje > Možnosti > LibreOffice > Zobrazení zkus zapnout/vypnout volby v sekci Grafický výstup

Aj to som už skúšal, nič sa nezmení. Stiahol som flatpack Libreoffice, tam mi to zobrazuje správne, ale to je Gnome verzia a ja mám KDE prostredie a navyše sa mi tam nedá zapnúť panel ponuky Súbor, Zobraziť, nastroje a podobne (viem, kde sa to zapína, aj ako sa to mení, ale proste ten panel nezobrazí vôbec). čiže by som radšej vyriešil túto KDE verziu, kde zle zobrazuje mriežku.

Ještě Restartovat v Nouzovém režimu s čistým uživatelským profilem. A zkusit nejnovější build Index of /daily/master/ případně ještě nějakou starší verzi Libre

Nefunguje ani tak

Tak anglickou verzi Asku, tam je víc lidí co na nějakém Linuxu jedou, možná někdo něco bude vědět. Jestli nevládnete angličtinou tak třeba přes DeepL.

Skúsim tam. Ďakujem všetkým za rady.

Kdyžtak tam přidejte odkaz na tohle cs vlákno, že v cs/sk jsme to nevyřešili. Aby to nebylo bráno jako vychcánkovská duplicita :-). A sem ještě odkaz že to pokračuje na daném En vláknu.

Pokračovanie v tomto en vlákne Bad grid display