Chyba v záznamu změn

Dobrý den, již mnoho verzí zpět se projevuje chyba v záznamu změn ve Writteru.

Jak replikovat:

  • zaznamenávat změny
  • změny nezobrazovat
  • upravit napsaný text s úpravami, část smazat a přepsat

Chyba se projevuje tak, že vložená slova se slívají a mezery jsou připisovány na konec úpravy.

Za odstranění předem děkuji.

Václav Dort

Chybu je třeba nahlásit v angličtině zde https://bugs.documentfoundation.org - je-li to ve vašich možnostech.

Dobrý den, nedaří se mi to nasimulovat. Jakou máte verzi LO - je aktuální? Vložte zde testovací soubor s instrukcemi jak v tomto souboru chybu zopakovat.

Dobrý den,

jedná se o verzi pro MAC. Doma mám nainstalovanou nejnovější beta verzi 7.3.1.1 ve verzi pro Apple Silicon a ta zdá se tento problém nemá, jak jsem teď zjistil.

V práci mám verze 7.2 a pro Intel a tam se chyba projevuje. Zkusím zjistit, jestli se tento problém opakuje i na verzi 7.3.1.1 pro Intel příští týden v práci. Chyba se začala objevovat už ve verzi 6. Pro editaci knih jsem musel přejít na Pages, a ty mají bezkonkurenční systém poznámek a záznamu změn (dobré vidět). LibreOffice používám pro kancelářské dokumenty a hlavně Spredsheet.

Pokud se chyba bude opakovat ve verzi 7.3.1.1 na Intelu, zašlu Vám dokument s postupem, jak ji replikovat.

S pozdravem
Vaclav Dort

Dobrý den, v každém případě dejte prosím vědět jak to dopadlo. Mac nemám, ale snad to bude na všech platformách stejné. Ohledně vylepšení lze zadat do bugzilly bug typu “enhancement”: https://bugs.documentfoundation.org/. Ohledně sledování změn bylo ve verzi 7.3 celkem dost vylepšení: LibreOffice 7.3 Community: Release Notes - The Document Foundation Wiki Pokud používáte LO ve firmě na více počítačích, mohli byste prosím vyplnit referenci/dotazník? Odpovědi na dotazník | LibreOffice - Svobodný kancelářský balík - Smysluplný projekt - Skvělí lidé Díky

Dobrý den,

po instalaci 7.3.1.1 na MacOs Intel se chyba okamžitě projevila. Po zavření dokumentu a dokonce ani po restartu se mi ji již nepodařilo replikovat. Budu nadále sledovat a dám Vám vědět, pokud by se opět objevila. Pokud jde o sledování změn a poznámky, vyzkoušel jsem mnoho editorů a zatím nic lepšího než Pages není. Chce to vidět. Těžko bych to někde popisoval. Managing Track Changes in PAGES with a Mac - YouTube

Dotazník rád vyplním.

Zatím nashledanou a doufám, že chyba již zmizela.

Václav Dort