Dlouhý text do jednoho sloupce

Mám dokument na šířku se dvěma slouci a dlouhý text, který bych chtěl vložit jen do toho prvního. Aby to bylo připravené k překladu, že by se do druhé sloupce překládalo. LO mi ale rovnoměrně dává ten text do obou sloupců. Lze nějak udělat? něbo existuje nějaké rozšíření pro překlad, které s tímto pomáhá? Díky.

Druhý sloupec bude vyplněn perem? Pokud ano, udělejte ze stránky pouze jeden sloupec a nastavte pravý okraj tak, aby zabíral polovinu stránky.

imagen

en:
The second column will be filled with a pen? If so, make the page just one column, and set the right margin to occupy half page.

ne. Bude se normálně psát na pc v LO. Vidím že tabulka se dvěma sloupci a dělící čárou uprostřed je jediná možnost.

Práce s tabulkami.

en:
Work with tables.

Takže ty dva sloupce chcete zachovat ale text mít jen v tom prvním? Ctrl+X (Vyjmout) pro text v druhém sloupci a Ctrl+V (Vložit) do prvního.

Takhle to nejde, stačí si to zkusit, to jsem psal, to se automaticky přelévá do druhého… Jediné mí napadají tabulky, jak píše LeroyG, ale ty nemám moc rád, moc se mi do nich nechce.

Což o to, tomu přelávání mnohdy zabráníte Vložit/ Další Zalomení/ Vložit zalomení sloupce, ale problém začne být ještě horší když se text v jednom sloupci přelije přes stránku :-(.
Ty tabulky jsou na tohle lepší a mít třeba co řádek tabulky to jeden odstavec překládaného textu.