DRAW - seskupování textových polí

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda nevíte o funkci v DRAW která by seskupila textová pole, ale s tou funkcí, že by se při změně jednoho textového pole v té skupině automaticky změnili i ostatní?

Příklad: máme navržené štítky na tisk a potřeboval bych vždy před tiskem měnit datum. Štítků na jednom archu je 78, není reálné to měnit ručně jednotlivě před každým tiskem.

Předem díky za odpověď

Josef

Verze Libre: 6.4.1.2

V Drawu by to šlo jedině makrem, ale bylo by to docela složité makro, ta textová pole se docela špatně ovládají, kor když je v nich navíc nějaké formátování či obrázky apod. Asi nejlepší (byť zřejmě pracné) řešení by bylo udělat si to ve Writeru s Rámcy a nikoliv Textovými poly. Do Rámců můžete vkládat uživatelská pole, což do Textových polích nelze v Drawu ani Writeru.
uzivatelske-pole.odt (65.5 kB)

Velice děkuji za odpověď. Skvěle zpracovaný návod a funguje to dobře, jen musím vyzkoušet jak to bude s přesností tisku štítků ve Writeru.

Pro někoho kdo by to také řešil si myslím, že na tento problém bude nejjednodušší pořídit nějaký SW přímo na tisk štítků. Např. NiceLabel

Kdysi se to řešilo i na fóru openoffice.cz Tisk Etiket- Štítků (Stránka 1) / Draw / Poradna OpenOffice | LibreOffice ale nikdy jsem to nezkoušel.

Řešení je popsáno na našich stránkách. Nerad bych to tady rozepisoval.