Impress interakce

Po aktualizaci Libre Office na 7.4.1.2 interakce “Přechod na soubor” (video soubor) připojená k textovému poli v okně po spuštění / kliknutí v prezentaci přejde na a otevře sice připojený soubor, ale nepřepne se na zobrazení videa, zůstává stále okno prezentace, je slyšet jenom zvuk videa. Bude to asi způsobeno nějakou drobností někde v nastavení, ale nemohu objevit kde. holecek.radim@gmail.com

Dobrý den, jaký používáte operační systém? Přechod na soubor nikde nevidím, kde to prosím najdu?

Windows 10 Home
V prezentaci mám připojenou interakci (Přechod na soubor, v mém případě na video) k základnímu tvaru s textem, po kliknutí na tvar při spuštěné prezentaci ta automaticky přejde na přehrání označeného videa. Až dodnes. Po aktualizaci Libre Office na 7.4 a asi i Windows (některé se dějí automaticky), se označené video sice spustí, ale nezobrazuje se mi. Je stále zkraté jakoby pod oknem prezentace. Už z toho blbnu. Dříve se mi automaticky objevilo video na obrazovce a po jeho ukončení a “odkřížkování” se obraz vrátil do prezentace.

Holeček

so 8. 10. 2022 v 9:30 odesílatel raal via Ask LibreOffice <noreply@ask.libreoffice.org> napsal:

Jestli myslíte tou interakcí toto: Vložit/ Textové pole, pak pravou myší Interakce a nastavit si nějaké video, tak mě to video po spuštění prezentace a kliknutí na to textové pole normálně spustí a umístí přehrávač normálně jako vrchní okno.

Verze 7.4.2.1 Win10.
Můžete zkusit aktualizovat na tuto verzi Index of /pre-releases/ nebo koukám že je tam již novější 7.4.2.2.

Ještě mě napadá zkusit změnit výchozí přehrávač videí na jiný, já používám SM Player nebo VLC.

Ano, toto mám přesně na mysli. Dokonce jsem udělal i to, co mi doporučujete. Změnil jsem aktualizaci, ale výsledek je stejný. Změnil jsem i přehrávač, i na VLC, ale stále stejný problém. Není někde nastavení pořadí, přednosti nebo přechodu oken pro Libre nebo ve Windows? Je zajímavé, že na notebooku jsem aktualizace nedělal a tam mi to funguje OK. Snažil jsem se srovnáním nastavení notebooku vůči PC najít problém, ale už nevím, co porovnávat. Tuším, že to bude hloupost, ale o to hůře se hledá. Základní otázka zní, proč se spuštěný video soubor v libovolném přehrávači automaticky nezobrazí přes/místo okna prezentace v Impress?

Holeček

so 8. 10. 2022 v 11:10 odesílatel Kamil Landa via Ask LibreOffice <noreply@ask.libreoffice.org> napsal:

Zkuste prosím LO spustit v nouzovém režimu Nápověda > Restartovat v nouzovém režimu

Funguje to! Konečně! Ale to po každém zapnutí PC budu muset spouštět LO v nouzovém režimu? Uvidím.
Moc děkuji za spolupráci a poradu.

S pozdravem,

Holeček

so 8. 10. 2022 v 12:44 odesílatel raal via Ask LibreOffice <noreply@ask.libreoffice.org> napsal:

Profil můžete nastavit do výchozího nastavení, umožňuje to i dialog Restartovat v nouzovém režimu
https://wiki.documentfoundation.org/UserProfile/cs
Pokud máte nějaké vlastní nastavení v profilu tak o něj touto akcí přijdete.

Jestli nemáte moc osobních nastavení tak resetem uživatelského profilu už by vám to mělo jít aniž byste stále spouštěl nouzový režim.


Jestli chcete zkusit přijít na to která volba to způsobuje, tak přejmenujte tenhle adresář (pod Windows), to je aktuální uživatelský profil → C:\Users\UŽIVATEL\AppData\Roaming\LibreOffice\4\user a spusťte Libre a to si vytvoří nový čistý uživatelský profil v témže adresáři. No a pak můžete zkusit vyhledat rozdíly oproti tomu přejmenovanému.
Hodně nastavení je v souboru registrymodifications.xcu, takže když z něj budete postupně umazávat různé volby, tak byste se měl dostat k tomu, která to způsobuje. Ale může to být piplačka i na několik hodin, pořád jen něco odmazáváte a pouštíte dokola Libre a zkoušíte jestli ano či ne.

Moc díky. Zkusím a uvidím. Nejsem žádný IT specialista, jenom amater, který má občas problémy se SW a v nastaveních a adresářích PC dost plavu. Vždy se spoléhám na “tovární” nastavení.

S pozdravem,

Holeček

so 8. 10. 2022 v 16:19 odesílatel Kamil Landa via Ask LibreOffice <noreply@ask.libreoffice.org> napsal:

Výsledky porovnání uživatelských profilů:

v původním s chybou je v porovnání s novým po uložení v nouzovém režimu navíc v 4/user/ adresář Pack, v nouzovém režimu chybí
dále se objevily změny v 4/user/extensions/bundled/registry/com.sun.stur.comp.deployment.configuration.PackageRegistryBackend v uložených souborech .tmp
více jsem nenašel a nevím si s tím rady.

Holeček

so 8. 10. 2022 v 16:19 odesílatel Kamil Landa via Ask LibreOffice <noreply@ask.libreoffice.org> napsal:

Nejde o to porovnávat s adresářem v Nouzovém režimu, ale s tím přejmenovaným. Takže ten adresář user přejmenovat třeba na puvodni-user a spustit normálně Libre, čímž vznikne celý nový adresář user. A tento nový user porovnat s puvodni-user.

Tam již bude rozdílů více kor jestli máte použita nějaká svá uživatelská nastavení, ty budou v novém user chybět, takže pak začíná “babrání” s odmazáváním jednotlivých podradresářů v novém user, zkoušení nakopírovat do nového user postupně adresáře a soubory z puvodni-user až se projeví který adresář či soubor vyvolává chybu a v něm poté zkusit najít která položka to dělá.