Napsaný dokument se překlopí do Wordu a nejde už pak upravit

no doufám, že ho aspoň vytisknu

LibreOffice umí editovat formáty wordu - .doc i .docx. zkuste prosím blíže specifikovat v čem je problém.

Problém je jak jsem psala v tom, že když konečně dopíšu dopis nebo smlouvu, který pracně překládám do španělštiny, se při uložení překlopí do Wordu a už nejde upravit. Nezměním, nedopíšu, ani zkopírovat, prostě NIC.
Vyskakuje okno, že se mám přihlásit, už jsem z toho přihlašování úplně blbá. Po několikáté aktualizaci a dokola přihlašování a dokola zavírání KUPTE SI …, mi to píše:
Většina funkcí je zakázaná, Office neaktivní, pokud chcete používat zdarma, přihlaste se. V nabídce je zase koupit.

Věra Válková, tel: +420 702868223

Dobrý den, podle popisu používáte Microsoft Word v nějaké demo verzi, která vás vyzývá k zaplacení předplatného. Rozlišujte prosím formát souboru a program, který používáte ke zpracování souboru. LibreOffice umí zpracovávat všechny druhy souborů a můžete jej stáhnout na adrese https://cs.libreoffice.org/. Pokud se váš dotaz týká MS Office tak jste na špatném fóru. Pokud budete dokumenty zpracovávat v LibreOffice tak nikdy nedojde k vynucování plateb ani k omezení funkcí.

Stáhla jsem LibreOffice 7.1.3 Nemyslím si, že bych dělala ve Wordu, ale měla jsem telefon s Windows. Ale stáhla jsem si včera LibreOffice, a stejně se mi to překlopilo. Vúbec tomuhle nerozumím a nechápu to. Když najedu myší na ten včera stažená Office, píše to Balíček Instalační balíček služby systému Windows. Teď jsem to stáhla podruhé, a už to vidím, asi musím zaháčkovat ty čtyři kolonky. Jsem v typ souboru Je to tak?

Tak jsem to zkusila, a zase se to překlopilo

Řešení je několik:

  • nastavte si asociace souborů, aby se vám dokumenty otevíraly v LibreOffice.
  • ukládejte soubory ve formátu ODF (přípony .odt, .ods, .odp). Tento formát je většinou asociován s LibreOffice.
  • otevírejte soubory z LibreOffice pomocí Soubor > Otevřít