oprava poškozeného odt

Dobrý den!
Prosím Vás, existuje mezi Vámi někdo, kdo by dokázal opravit poškozený soubor odt?
Aktualizace Javy si uprostřed práce vynutila restart pc, měla jsem otevřený dokument, dost velký, a ten se od té doby nedá otevřít. Zkusila jsem s kopií toho souboru vše, co jsem našla za sw a rady na netu, ale marně.
Dosud netuším, proč mi v Libre Office nefunguje zálohování každých 10 minut. Cestu k zálohovacímu adresáři mám nastavenou stejně jako v jiných programech, u nichž to funguje dobře.

Originál mám stále nedotčený, takže mohu poslat. Prosím info na mail: iva.razimova@post.cz

ODT je přejmenovaný ZIP. Zkusil bych tedy přejmenovat odt na zip a rozbalit to do nějakého adresáře. Pakliže se vám nepovede to rozbalit jako zip soubor, máte ještě malou možnost zkusit nějaký program na opravu zip archívů, ale tím bych se osobně asi ani nezkoušel zabývat, v úspěch v takovém případě bohužel moc nevěřím :-(, ale záleží na vás, jak moc vám to za to hledání a zkoušení stojí → program na alespoň nějaké zalátání poškozených zipů bohužel neporadím.

Pokud se vám podaří rozbalit zip, stěžejní je pro vás soubor content.xml hnedka v kořenovém adresáři rozpakovaného zipu. V tom je obsah dokumentu který ve Writeru vytváříte.
Chtělo by to tedy vytvořit si nový prázdný dokument ODT, přejmenovat jej na zip a rozbalit a v tomto nahradit soubor content.xml tím poškozeným content.xml. Pak to zase zapakovat do zipu, přejmenovat na ODT a zkusit otevřít v Libre.

Myslím že jsou jen tři možnosti jak se ten vnitnřní content.xml může poškodit, podaří-li se to tedy vyzipovat.

  1. část ho zmizí a bude prostě useklej - pak by mělo jít ručně podle funkčního content.xml dodělat nějaké XML tagy aby to co zbylo bylo schroupatelný.

  2. část ho bude poškozená tak, že bude obsahovat jen samý nesmyslný znaky a nikoliv XML strukturu - to s tim neudělá nikdo nic a opět by se jen mělo nechat ručně dodělat validní dotagování případnýho nepoškozenýho zbytku.

  3. nebude přítomnej vůbec nebo bude mít nulovou velikost - z ničeho nebo nuly se původní data prostě nedostanou.

Validní dotagování XML struktury by nemělo být nic složitýho, na to by mělo stačit trochu znalostí HTML a schopnost něco kdyžtak obšlehnout z funkčního ODT.

Zálohovací cesta se nastavuje v Nástroje/ Možnosti/ LibreOffice/ Cesty/ Zálohy. V Nástroje/ Možnosti/ NačítáníUkládání/ Obecné je třeba zaškrtnout i checkbox ‘Vždy vytvořit záložní kopii’ a tím se do daného adresáře budou ukládat kopie jako soubory BAK.

Obávám se, že toto už jsem vyzkoušela. takže sháním profíka, kterej by to za prachy dokázal. nebo radu, kde takovýho profíka najít. Díky