Po vložení obrázku z autocadu nejde ořezat obrázek.

Ořezání autocadového obrázku není pravděpodobně k dispozici. A tím pádem tento obrázek nemůžu zvěčšit. Co s tím?
Ořezat jde jenom klasický obrázek, co při práci s autocadem není použitelné.(Jiné měřítko a fonty jsou tady důležité)

Pokud se jedná opravdu o obrázek, tak je jedno ve kterém programu vznikl. Můžete tady vložit soubor .odt?

https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=125353

Ok. pokusim se vložit soubor

autocad.odt

Když on to není obrázek ale OLE objekt (zkusil jsem CtrlCV do Drawu) a vloží jen prázdný OLE. Kdyby to byl obrázek, překopíroval by jej tam.
Když budete chtít obrázek (jpg, png apod.) budete to nejspíš muset uložit jako obrázek v Cadu (jde-li to v něm) případně udělat PrinstScreen do obrázku.

Ukládání v cadu jako obrázek není pro mně řešení. Těch výkresů je hodně a zdržovalo by mně to. Mám taky v cadu černé pozadí prac. plochy (bílé moc nemusím), takže v podstatě je to nepoužitelné. Kdyby do budoucna uměl Writer ořezávat i OLE objekty, tak to by bylo fajn. Vývojářum bych to zaslal jako typ na vylepšení, ale nevím kam. Ale díky za komentář.

Možná lze Cad spustit s nějakými parametry v příkazové řádce (jako to umí například Inkscape ale i jiné programy) ve kterých se dá zadat co že má program udělat. Např. otevřít soubor s daným jménem a exportovat jej do jpg by vypadalo třeba zhruba: cad.exe -o-“soubor1.cad” -e-“jpg”. Jednotlivé spouštěcí parametry Cadu neznám ale pokročilé programy takové použití programu mnohdy umožňují.

Pokud to Cad umí, pak by šlo třeba vytvořit jednoduchý dávkový soubor (pod Windows bat soubor) a v něm udělat ty potřebné příkazy a prostě to pustit. Vygenerovat jména souborů v daných adresářích by neměl být problém, umí to lecjaký souborový manažer (např. Unreal Commander) a přidat k nim potřebné parametry pro spouštění Cadu by již mělo být jednoduché.

Požadavek můžete poslat na http://bugs.documentfoundation.org, vládnete-li tedy angličtinou.