Posun stránek s obrázky a změna velikosti obrázků

Zdravím, nevím jak přesně formulovat dotaz. Když si stáhnu obrázky v jpg, je jich tam třeba devět vcelku (jsou to kartičky na rozstříhání), upravím si to na svou velikost co mi vyhovuje, následně udělám třeba další 3 stránky a uložím. Pak to otevřu a mám posunuté stránky nebo i přes sebe, velikost kartiček mám tu původní. Jdu to znovu upravit ale nejde mi ani ta stránka přesunout zpět na původní místo. Vrací se mi na to posunuté. Zkoušela jsem i ukotvení (když jsem dala ukotvit - stránka se mi posunula směrem dolů někde do půlky. Už si nevím rady. Poradíte někdo kdo máte zkušenosti s tímhle? děkujipopisek obrázku(/upfiles/16261697468142898.jpg)

Jakou máte verzi LibreOffice? Ukládáte to do formátu ODT? Zkuste zde vložit ten soubor.

Ono těch ukotvení je více druhů, navíc krom ukotvení se ještě nastavuje Svislé centrování. Vám by nejspíš pomohlo Ukotvit jako znak všechny obrázky, neboť jiná ukotvení dělávají s více obrázky kolikrát různý bordel. Zkuste rozšíření Pictool
https://extensions.libreoffice.org/en/extensions/show/change-multiple-images-in-writer-pictool

to vám umožní přenastavit všechny obrázky najednou (když žádný nevyberete tak se to aplikuje na všechny) - takže jen spustíte a dáte v levém horním rohu nabídku Anchor → as Character

Jestli chcete více experimentovat, tak co dělá Ukotvení jako znak a různé svislé vycentrování obrázku je popsáno zde