Proč je můj LibreOffice (7.0) calc tak droboučký a nečitelný?

Po upgrade Fedora30 na Fedora34 jsem nḿusel reinstalovat LibreOffice, instaloval jsem poslední verzi 7.1.4.
Po spuštění bylo vše droboučké a nečitelné. Po nastavení velikosti fontů v Options a velikosti všeho, co šlo, na Large je alespoň menu a jeho polžky čitelné. Ale řádka pro editaci polí sheetu je velmi malá, téměř nečitelná a nedařéí se mi ji nijak zvětšit.
Některé prameny doporučují v menu Options - LibreOffice - View nastavit User UI na 150%, ale ani tam ani jinde v options jsem takový parametr nenašel.
Zkusil jsem ještě downgrade 7.1.4. na stable 7.0.6.2, ale je to stejné.
Mám se vrátit na LibreOffice 6?

Děkuji.

Jiří Rohlíček

Version: 7.0.6.2
Build ID: 144abb84a525d8e30c9dbbefa69cbbf2d8d4ae3b
CPU threads: 4; OS: Linux 5.12; UI render: default; VCL: kf5
Locale: cs-CZ (C); UI: en-US
Calc: threaded

Na NB mám display s rozlišením 2560x1440 a Scale 125%

Ten downgrade moc nepomůže neboť zůstane zachován uživatelský profil. V nouzovém režimu lze resetovat i celý uživatelský profil.

Ještě jedna možnost by možná byla v Nástroje/ Možnosti / LibreOffice/ Zobrazení → Styl ikon → vybrat SVG sadu.

Ten parametr User UI bude možná v expertním nastavení, ale nepodařilo se mi tam něco takového vyhledat.

Děkuji. Ještě jsem s NB trochu laboroval a v Display Configuration jsem změnil Scale zpět na 100%. Po restartu se najednou menu, ikony a písmo v Office zvětšily, takže jsem mohl v Options - LibreOffiice - View vrátit Icon size na Automatic.
Office se mi opět zobrazuje jako před UPG notebooku.

JR