Úprava / speciální vložení čísel textu

Dobrý den,

mám prosbu. Ve scénářích mám TC 00:01:23:16 - první pozice jsou hodiny, pak minuty, pak vteřiny a nakonec frames. A nedokážu vymyslet, jak se jednoduše bez různého překopírovávání apod., dostat k výsledku MM:SS tzn., aby výsledný formát byl 01:23. Můžete mi prosím poradit?

Díky moc
Kuba

Dobrý den,
zkuste použít funkci MID, viz printscreen
image

Lze tam přidat i TIMEVALUE a nastavit formát buněk na MM:SS pokud byste vyloženě chtěl aby buňka měla časový formát.

Všeobecně MID bere část řetězce od nějaké pevné pozice, kdybyste ten začátek měl někde TC a jinde třeba TCAB tak by se dalo použít třeba FIND nebo REGEX pro získání toho časového údaje třeba od první mezery

1 Like

Díky moc :-)!

Dobrý den,

po čase se opět vracím s dotazem. Když mám sloupec časových kódů ve formátu hh:mm:ss:ff (kde ff = frames) a potřebuji přičíst dejme tomu 8 sekund (čili 00:00:08:00) jak to udělám, aby mi to neházelo chyby, protože mi to nejde naformátovat ani jako TIMEVALUE?

Díky moc
Kuba

Bylo by vhodné založit samostatný dotaz. Nový dotaz s původním nesouvisí a komentář starých otázek se snadno přehlédne.

1 Like

Časový kód ve formátu HH:MM:SS:FF je v buňce B3,
Přičítaná hodnota (ve stejném formátu) je v buňce C3,
počet snímků v buňce C3 se ignoruje.

=TEXT(TIMEVALUE(LEFT(B3;8))+TIMEVALUE(LEFT(C3;8)); "HH:MM:SS") & ":" & MID(B3;10;2)

Díky moc :slight_smile:

K.