Zkratka pro rovnici

Zdravím,
ve writeru hodně používám rovnice a nikde jsem nenašel způsob jak je vyvolat např. makrem nebo zkratkou (opravdu mě nebaví 10x do minuty klikat na vložit rovnici). Máte na tento problém nějaké řešení? Např. custom makro nebo kde a jak si nastavit zkratku na jednu klávesu. Díky

Klavesovou zkratku si můžete nastavit v menu Nástroje - Přizpůsobit

Zdravím,
pokiaľ sa rovnicami myslia vzorce, Libre Office má na ne skratku Ctrl+Alt+= alebo jednoduchšie pravý_Alt+=
Ale na slovenskej a českej klávesnici je ten problém, že pravý_Alt+= má v systéme priradenú dvojbodku nad písmenom (nemecké ä alebo ü) a keď začnem písať samotný vzorec, tá dvojbodka sa v ňom objaví. Podarilo sa mi to obísť tým, že som otvoril Nástroje/Prispôsobiť/Klávesnica, v položke Kategória som dal Vložiť a v položke Funkcia som dal Objekt so vzorcom. V položke Klávesy sa objaví vzorec, klepnem naň a hore v položke Klávesové skratky ho dám Zmazať. Potom sa posuniem o pár riadkov vyššie, klepnem na Ctrl+Alt+M, aby sa skratka priradila a klepnem na OK.
Kláves M má tú výhodu, že Ctrl+Alt mu v systéme nepriraďuje nijakú špeciálnu funkciu.

Když si dáte Nástroje/ Přizpůsobit/ Nástrojové lišty (nebo Nabídky, to je jedno) tak v levém sloupci se při ustálení myši objeví popisek který tzv. UNO příkaz se tím spouští.

Takže makrem to lze použít třeba takto:

Sub provestUNO
	dim oDoc as object, dispatcher as object, document as object
	oDoc=ThisComponent
	document=oDoc.CurrentController.Frame
	dispatcher=createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")
	dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:InsertObjectStarMath", "", 0, array()) 'provést UNO příkaz
End Sub

A klávesnici si přizpůsobíte v Nástroje/ Přizpůsobit/ Klávesnice - podrobný postup najdete v Libre manuálech, jsou přeložené i do češtiny :slight_smile: