Změna velikosti okrajů stránky ve Výchozím stylu stránky

LibreOffice Writer používá ve výchozím stavu velikost okrajů stránky 2 cm. Já chci mít nastavený 1 centimetr, ale tak, aby bylo tohle nastavení (změna) nastavená přímo ve “Výchozím stylu stránky”. To znamená, že když si vytvořím Nový dokument, tak aby tam byly hned od začátku přednastavené okraje stránky na 1 cm. Zkoušel jsem to pomocí “Styl stránky” - “Organizátor”, ale ti programátorští zmetci arogantně nedovolují právě onen “Výchozí styl stránky” změnit - tlačítko “Upravit styl” je zašedlé a nedá se na něj kliknout. A Nápověda LibreOffice na webu je taky k ničemu. Takže bych se chtěl zeptat tady na fóru, jak to mám udělat, pokud to tedy v LibreOffice vůbec jde, abych měl v každém novém dokumentu hned od začátku nastavené okraje stránek na 1 cm.

Děkuji za odpovědi.

Petr

Tato poradna slouží jako pomocník uživatelům, kteří mají zájem vyřešit nějaký problém s LibreOffice, nikoliv si zde léčit své frustrace z mrzkého života. Navíc je tato poradna spravována dobrovolníky. Budu rád, pokud jako velmi malou náplast za svou hrubou a hodně nízkou invektivu přispějete nadaci TDF, která vývoj a propagaci Libreoffice zastřešuje, odpovídající nemalou částkou. Díky.

Ono to má i důvod proč to v tom nastavení kde jste to hledal přenastavit nejde. Nicméně krom Nápovědy jsou k dispozici i v češtině Příručky LibreOffice
Třeba někdy nahlédnete do Začínáme s Libreoffice nebo Writer Guide.

Dobrý den, ti programátorští zmetci vám zdarma poskytují špičkový kancelářský software. Myslím, že help Změna výchozí šablony - LibreOffice Help by vám mohl pomoci, vyzkoušejte to. Pak se postavte před zrcadlo, dejte si pár facek a navštivte odkaz Přispějte | LibreOffice - Svobodný kancelářský balík - Smysluplný projekt - Skvělí lidé Pěkný den.

1 Like